muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNa Wilsonic přijede Jazzanova, Moderat, Junior Boys a Kelley Polar

10.5.2009 | Autor: Petr Bořuta | sekce: festivaloviny

Moderat

Moderat

foto: Melissa Hostetler, myspace.com/moderat

Na čtyřech scénách bratislavského festivalu Wilsonic se letos objeví téměř šedesát umělců. Svátek všech nadšenců elektronické hudby se odehraje v době od jedenáctého do třináctého června v nově vybudovaném prostoru Summer Incheba Clubu.

Headlinerem číslo jedna, kterého se promoterům podařilo ukořistit, je Moderat, společný projekt v Česku dobře známých berlínských producentů – Apparata a dvojice Modeselektor. Tříčlenná skupina letos vydala mišmašový debut míchající techno, ambient, glitch i dubstep.

Podruhé v historii Wilsonicu se ukáže formace Jazzanova. V roce 2007 předvedla DJské umění, tentokrát se objeví v podobě živé kapely. Mezi další tahouny patří dva reprezentanti electropopu: Kelley Polar a Junior Boys, jež před nedávnem vypustili třetí studiový počin.

Již tradičním účastníkem je francouzské duo Nôze, vedle něhož stejně jako minulý rok vystoupí zpěvačka Dani Siciliano. Minimal zastoupí The Mole a Adam Marshall, dubstep přivezou talentovaní mladíčci Rustie a Joker. Mezi vycházející hvězdy se řadí i avantgardní Hudson Mohawke.

Slovenský festival, který letos přišel o generálního partnera, se vždy snažil prezentovat také středoevropskou muziku. Tento rok organizátoři aktivity promítli do akce s názvem Wilsonic Showcases, jež první festivalový den zadarmo představí maďarské umělce. Z česko–slovenských hudebníků se ve zbývajících dvou dnech uvedou namátkou DJ Ventolin, ANS, DVA, Noisecut, Karaoke Tundra, Isobutane, Foolk a The Autumnist.

Permanentku lze nyní sehnat za 27,5 €, přičemž 2,5 € lze ušetřit registrací na stránkách festivalu. Od 12. května se cena zvyšuje na 39, respektive 35 €. Jednodenní vstupenku pořídíte za 22 nebo 20 €.

Wilsonic, Bratislava (SK) – Summer Incheba Club, 11. – 13. 6. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Na-Wilsonic-prijede-Jazzanova-Moderat-Junior-Boys-a-Kelley-Polar~10~kveten~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.