muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNa Sázavafest dorazí i Jimmy Somerville z Bronski Beat a Communards

5.5.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Jimmy Somerville

Jimmy Somerville

Nejen Moby a v závěsu za ním kapely Die Happy, Speed Caravan, New York Ska-Jazz Ensemble, Freak Power nebo The Gathering, ale také skotský zpěvák Jimmy Somerville bude jedním z lákadel letošního Sázavafestu, který bude probíhat o prvním srpnovém víkendu ve středočeském Kácově.

Jimmy Somerville byl v 80. letech znám coby frontman dvou populárních synthipopových kapel: v jejich první půlce to byli Bronski Beat, s nimiž natočil třeba i hit Smalltown Boy, a v té druhé pak The Communards, jejichž Don´t Leave Me This Way snad není třeba ani po letech představovat. Poté se vydal na sólovou dráhu, během které vydal čtyři studiové desky. Na festivalu by měl představit průřez celou svou kariérou.

Další novinkou okolo Sázavafestu je partnerství s evropskou vyhledávací soutěží reggae kapel European Reggae Contest. Na Sázavafestu se představí vítěz soutěže a české kapely si naopak budou moci zahrát na některém ze spolupracujících festivalů v zahraničí. „V rámci European Reggae Contest je Evropa rozdělena do devíti regionů. České kapely budou v prvním kole soutěžit společně s rakouskými. Vítěz tohoto kola postoupí do evropského finále na hlavní scéně italského festivalu Rototom Sunsplash, který s námi navázal intenzivní spolupráci,“ vysvětluje pořadatel festivalu Pavel Kloupar.

Aktuální cena vstupenek na festival, platná do 20. června, činí 899 Kč; předprodej zajišťuje síť Ticketpro.

O2 Sázavafest, Kácov – Malá strana, 30. 7. – 2. 8. 09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Na-Sazavafest-dorazi-i-Jimmy-Somerville-z-Bronski-Beat-a-Communards~05~kveten~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.