muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNa Pohodě nebudou chybět Klaxons, Micachu & The Shapes ani José González

27.2.2010 | Autor: Lukáš Janičík | sekce: festivaloviny

Klaxons, Planet Festival 2009

Klaxons, Planet Festival 2009

foto: Filip Drábek

Další z pravidelné série postupného odhalování kapel čtrnáctého ročníku festivalu Pohoda nám tentokrát přináší Josého Gonzáleze, švédského písničkáře argentinského původu známého pro své minimalisticky laděné melodie, a k tomu navrch britskou kapelu Klaxons, která jakožto zástupce nu-rave měla zahrát již minulý rok, ovšem kvůli dobře známé tragédii k onomu vystoupení nedošlo.

Dále nás Pohoda láká na londýnskou senzaci dnešní avantgardy Micachu & The Shapes, na jejichž koncert měli již čeští diváci možnost zajít loni v říjnu, kdy zavítali do pražského prostoru NoD. Za tímto experimentálním projektem stojí Mica Levi alias Micachu, která ve spolupráci s její doprovodnou kapelou The Shapes nahrála loni debutové album Jewellery, jež strhlo vlnu nadšení a opěvování kritiky.

Do seznamu vystupujících se také nově zapečetily tuzemské elektro formace Midi Lidi a Kazety, slovenská legenda art-rocku Collegium Musicum a v neposlední řadě Miss Platnum, rumunská rodačka žijící v Německu, jejíž tvorbu označuje tisková zpráva za směsici balkánské dechovky, hip-hopu a soulu.

Mezi další tahouny festivalu patří také trojice kapel Does It Offend You, Yeah?, Vivian Girls a New Young Pony Club. Mimo nich ovšem budete mít možnost na trenčínském letišti shlédnout také vystoupení irského elektro-folkaře Jape a jeho folk-rockové krajany Interference, které se našemu publiku dostalo do podvědomí zejména díky kolaboraci na soundtracku oscarového snímku Once. Pro doplnění připomeňme, že aktuální cena lístků je 39 €, přičemž 15.3. se zvýší na 49 €.

Pohoda, Trenčín (SK) – letisko, 8. - 10. 7. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Na-Pohode-nebudou-chybet-Klaxons-Micachu-and-The-Shapes-ani-Jose-Gonzalez~27~unor~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.