muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyMove Festival 2006: Coldcut

10.10.2006 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Coldcut

Coldcut

Festival Move, který tento týden obklopuje pražské kluby, zítra představí hvězdy první kategorie. Jak jsme vás už informovali, do klubu Roxy totiž zavítá britské duo Coldcut.

Coldcut tvoří dvojice DJ´s - bývalý učitel Jonathan More a programátor Matt Black, kteří se spojili v půlce osmdesátých let minulého století. V pirátském rádiu Kiss FM dělal tehdy Jonathan redaktora a současně spolupracoval s vydavatelstvím Reckless Records, které vydávalo i Mattovy dílka. Do rádia pomohl i Mattovi a spolu uvedli pořad „Solid Steel“, který funguje dodnes. Nejprve se věnovali remixům skladeb jiných interpretů a od roku 1988 vydávají i vlastní desky.
Jejich produkce bývá označovaná jako undergroundový hip-hop s bohatým využitím elektronických samplů a jeho instrumentální složka se později stala základem pro směr označovaný jako trip-hop.
To už začínali uvažovat o vlastním labelu a tak v roce 1990 přišel na svět Ninja Tune - z dnešního pohledu jedno z nejvýznamnějších vydavatelství finančně, distribučně i dramaturgicky nezávislých na nadnárodních vydavatelských mamutech.
Matt Black byl také jedním z průkopníků VJingu. Také mix album Journeys By DJ - 70 Minutes of Madness (2002), kde namixovali 35-trackovou kolekci svých oblíbených skladeb, patří ve svém žánru ke zlatému fondu.

Tento rok doplnili svoji diskografii albem Sound Mirrors, na jehož natáčení si pozvali hosty jako Jon Spencer (Blues Explosion), Roots Manuva, Robert Owens, Soweto Kinch a další. Nadžánrová kolekce dvanácti skladeb nenechá nikoho na pochybách, že Coldcut jsou stále tady a že je potřeba s nimi počítat.

Coldcut, Praha - Roxy, 11. říjen 06
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Move-Festival-2006-Coldcut~10~rijen~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.