muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

festivalyMighty Sounds: Frank Turner, Distemper, Street Dogs, Peacocks i Locos

19.1.2012 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Frank Turner

První jména ze svého letošního line-upu vyzradil festival Mighty Sounds. Stejně jako v předchozích letech se uskuteční na letišti Čápův Dvůr v Táboře, tentokrát v termínu od 13. do 15. července.

Jedno z nejzajímavějších jmen, tedy mezi těmi dosud potvrzenými, patří britskému písničkářovi Franku Turnerovi, který navíc podtrhuje čím dál tím větší žánrový zásah festivalu. „Frank Turner začínal jako zpěvák post hardcorové kapely Million Dead. Po rozpadu téhle kapely nastoupil na sólovou dráhu folk punkového písničkáře. Na svém kontě má čtyři alba, dvě raritní kompilace a čtyři EP a poslední deska s názvem England Keep My Bones mu vyšla v červnu,“ uvádí pořadatelé Mighty Sounds.

Tradiční ska-punkový duch festivalu ovšem logicky nevymizí. Z Ruska přijedou zahrát Distemper, ze Španělska The Locos, ze Švýcarska The Peacocks a z Francie Los Tres Puntos.

Dále zahrají američtí punk-rockeři Street Dogs v čele s bývalým zpěvákem Dropkick Murphys Mikem McColganem, HC-punkoví Poison Idea, norští hard-rockeři The Carburetors nebo britská 2tone formace Neville Staple Band.

Vstupenky jsou k dostání v sítích Tickeportal, Ticketpro a Eventim. Aktuální cena, která platí do konce února či do vyprodání limitované dvoutisícové série, je 750 Kč.

Dodejme, že nedočkavci si budou moci čekání zkrátit koncertní sérií po zimních střediscích, kterou festival Mighty Sounds přichystal na únor a březen. Jako headlineři se vystřídají Pipes and Pints a Fast Food Orchestra, dále se turné zúčastní třeba Prague Conspiracy, The Spankers nebo Discoballs. Více se o projektu dočtete v tiskové zprávě.

Mighty Sounds, Tábor – letiště Čápův Dvůr, 13. – 15. 7. 12
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Mighty-Sounds-Frank-Turner-Distemper-Street-Dogs-Peacocks-i-Locos~19~leden~2012/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.