muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyMichael Nyman, Asian Dub Foundation a Sean Kuti na Colours of Ostrava

4.3.2009 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Asian Dub Foundation

Asian Dub Foundation

Po čase se s nově potvrzenými kapelami přihlásil i festival Colours of Ostrava, jehož letošní ročník se uskuteční od 9. do 12. července. Hlavní headlineři by měli být oznámeni na tiskové konferenci 25. března, nicméně už v prosinci byla avizována účast amerického saxofinosty Maceo Parkera, ke kterému teď do programu přibývají třeba Michael Nyman nebo Asian Dub Foundation.

Vystoupení britského skladatele Michaela Nymana, jenž proslul především hudbou k oskarovému filmu Piano a mnoha snímkům režiséra Petera Greenawaye, a jedenáctičlenného doprovodného bandu bude hlavním bodem úvodního dne festivalu. Nyman je uznávaným avantgardním skladatelem a téměř renesančním autorem mnoha současných děl, ať už jde o opery, koncerty, instalace, módní přehlídky nebo hudbu k počítačovým hrám.

Kapela Asian Dub Foundation, která se na Colours vrátí po třech letech, kombinuje do výbušné směsi elektroniku s tvrdými ragga-junglovými rytmy, dubové basy a kytary inspirované sitárem, to vše prošpikované rychlým rapem a politickými texty. Mezi jejich fanoušky patří občasný koncertní host Johnny Kalsi z Dhol Foundation, Sinéad O´Connor i Iggy Pop, který si s Eugenem Hützem z Gogol Bordello zazpíval i na jejich loňském albu Punkera.

Dalším potvrzeným účinkujícím je Nigerijec Sean Kuti s kapelou Egypt 80, jinak syn ikony africké hudby a vynálezce afrobeatu Fela Kutiho, a také kolumbijská formace LA 33, která hraje divokou urban salsu.

Z domácích účinkujících potom jmenujme namátkou Lenku Dusilovou a Clarinet Factory s projektem Eternal Seekers, Tata Bojs, Davida Kollera, Švihadlo, Věru Špinarovou či kapely Mňága a Žďorp a Vypsaná fixa.

Permanentky jsou k dostání v síti Ticketpro do 31. března v ceně 760 Kč, od 1. do 30. dubna pak za 860 Kč.

Colours of Ostrava, Ostrava – různá místa, 9. – 12. 7. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Michael-Nyman-Asian-Dub-Foundation-a-Sean-Kuti-na-Colours-of-Ostrava~04~brezen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.