muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyMezi ploty letos podvacáté, zato jenom v Praze (+ soutěž)

4.5.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Mezi Ploty

Mezi Ploty

foto: Nedomysleno

„Když jsem s tímhle projektem v roce 1992 začínal, vůbec bych nevěřil, že bude pokračovat ještě po dvaceti letech. Vždyť na prvních ročnících bylo málem víc účinkujících než návštěvníků,“ říká Robert Kozler, pořadatel benefičního festivalu Mezi ploty, který letos slaví dvacáté výročí. Oproti předešlým rokům se pořadatelé rozhodli vypustit jeho dobřanskou a brněnskou část a jak sami říkají, veškeré úsilí věnují velkým oslavám v Praze. Ty vypuknou 28. a 29. května na tradičním místě v areálu bohnické psychiatrické léčebny.

„Na čtyřech hudebních scénách vystoupí desítky hudebníků a kapel – od zastánců tvrdých rockových riffů přes folkaře a etnické muzikanty až po mistry jazzu, funku, reggae nebo ska. Budou mezi nimi jak ti, kteří se v době vzniku „Plotů“ teprve batolili, tak matadoři, kteří v raných 90. letech pomáhali otevírat bohnický areál veřejnosti,“ uvádí k letošnímu ročníku pořadatelé.

Jmenovitě se představí namátkou zástupci českého undergroundu v čele s The Plastic People of the Universe, Garage, Michael´s Uncle nebo Psími vojáky, populární kapely jako Vypsaná fixa, Krucipüsk, Sunshine, Mandrage, Sunflower Caravan, Niceland či Žlutý pes, zpěváci Michal Hrůza, David Koller a Tomáš Klus či zpěvačky Jitka Charvátová a Tonya Graves.
Chybět nebude ani folklórní uskupení Hradišťan, energičí Gulo Čar, jazz-popoví Illustratosphere s Danem Bártou a Eggnoise, klasici domácího reggae Švihadlo nebo kapela Sto zvířat.


„Stejně silná bude divadelní složka festivalu. Šest scén věnovaných dramatickému umění obsadí herci z předních českých divadel, jako je Divadlo Na Zábradlí či Husa na provázku, ale i z mnoha zajímavých menších souborů,“ doplňují organizátoři. „Ti všichni předvedou širokou škálu divadelních forem, a zastoupena tak bude činohra, interaktivní divadlo, pohybové divadlo, pouliční divadlo, experimentální divadlo, taneční skupiny, pantomima nebo autorské čtení.“

Permanentky na oba dva dny stojí v předprodejní síti Ticektstream 470 Kč; v prodeji jsou i jednodenní lístky za 250 Kč.

Mezi ploty, Praha - PL Bohnice, 28. - 29. 5. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Mezi-ploty-letos-podvacate-zato-jenom-v-Praze-soutez~04~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.