muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyMetronomy, Juliette Lewis a Sharon Jones & The Dap-Kings na Pohodě

11.3.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Metronomy

Metronomy

Jak se tak zdá, letošní ročník trenčínské Pohody bude rájem pro milovníky nu-rave. Po Klaxons, New Young Pony Club nebo Does It Offend You, Yeah? totiž pořadatelé ohlásili další z rozhodně ne nevýrazných zástupců svého stylu - britské Metronomy.

Z (s větší či menší nadsázkou řečeno) obdobného ranku se na trenčínském letišti představí taky newyorské disco-popové duo The Golden Filter, které na příští měsíc chystá debutové album, francouzská electro-punková dvojice Sexy Sushi nebo dance-punkoví Bang! Bang! Eche! z Nového Zélandu.

Nepůjde ale jen o nu-rave, ani tentokrát se totiž Pohoda neodchyluje od své pestré dramaturgie. Soupisku rozšířila rovněž třeba zpěvačka (a herečka) Juliette Lewis, která před časem po pěti letech rozpustila svou kapelu The Licks a v produkci Omara A. Rodriguez-Lopeze z The Mars Volta vydala sólové album Terra Inkognita, nebo zpěvačka Sharon Jones s kapelou The Dap-Kings, která má své pevné místo na poli soulu a funku a jíž pořadatelé označují za svého černého koně.

Příznivce drum’n’bass pak potěší DJ Zinc, žánrové fúze pak předvede srbské duo Shazalakazoo, mísící elektroniku s typickými balkánkými rytmy, hudbu vycházející z ukrajinského folklóru představí kapela Dakha Brakha a písnčkářství zastoupí ve skotském Glasgow usazená nadnárodní sestava Sparrow and The Workshop.

Pro úplnost připomínáme, že 14. ročník největšího slovenského festivalu proběhne od 8. do 10. července na trenčínském letišti a že kromě výše zmiňovaných jsou dále potvrzeni namátkou písničkář José González, noise-popová dvojice Vivian Girls, Micachu & The Shapes, Dan Le Sac vs Scroobius Pip nebo Miss Platnum.

Pohoda, Trenčín (SK) – letisko, 8. - 10. 7. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Metronomy-Juliette-Lewis-a-Sharon-Jones-The-DapKings-na-Pohode~11~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.