muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyMelanie De Biasio přiveze do Paláce Akropolis krásnou melancholii

7.1.2016 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Melanie De Biasio

Konec ledna a začátek února bude v pražských koncertních sálech patřit Festivalu Spectaculare, EuroConnections se k přehlídce experimentální hudby připojují koncertem belgické zpěvačky a flétnistky Melanie De Biasio. 21. ledna rozezní Palác Akropolis písněmi, které svojí náladou připomínají Ninu Simon, tajuplností Sade a uhrančivostí The Velvet Underground. Držitelka evropských cen Border Breakers Awards a Worldwide Awards Gillese Petersona se představí v české premiéře.

Festival Spectaculare i průběžná přehlídka EuroConnections přiváží do Prahy hudebníky, kteří se vyhýbají stereotypům a jasně vymezeným žánrovým škatulkám. Belgická hudebnice Melanie De Biasio, naplňuje tuto definici absolutně. Je to blues, jazz, šanson nebo temný pop? Přestaňme s otázkami a raději se zaposlouchejme do jejího fantastického hlasu, v němž je tolik silných emocí. Písně o zklamání z rozpadlých vztahů, ale i momentech prozření si vystačí s málem - hlasem, klavírem, flétnou a delikátními perkusemi, jejich dopad na posluchače je ale maximální.

Melanie De Biasio se narodila v městě Charleroi belgické matce a italskému otci. Věnovala se baletu a flétně a už ve dvanácti se stala členkou souboru Ensemble de l'Harmonie de Charleroi, s nímž vycestovala do světa. Její premiéru na klubových pódiích obstarali belgičtí jazzmani Pascal Mohy či Michel Herr, kteří si talentovanou flétnistku a zpěvačku často zvali na koncerty. V roce 2006 získává Melanie De Biasio cenu Django d'Or jako největší evropský jazzový talent a o rok později vydává své první sólové album A Stomach Is Burning natočené s pomocí saxofonisty Stevea Houbena. Nahrávkou prostupuje nálada zakouřeného jazzového sklepa v Paříži nebo New Yorku na konci padesátých let.

S druhým albem De Biasio nikam nespěchala a materiál nechala plně uzrát. Postavila kvartet ze špičkových belgických muzikantů (Pascal Mohy, Jean Vanesse, Dré Pallemaerts, Pascal Paulus) a v roce 2013 s nimi v Londýně natočila na kost odřenou nahrávku plnou pochmurné atmosféry nazvanou No Deal. Deska sklidila velmi příznivé recenze a jedním z velkých fanoušků byl anglický DJ Gilles Peterson, který inicioval vydání remixové desky No Deal. Písně De Biasio předělali The Cinematic Orchestra, Eels nebo sám Peterson v kolaboraci se Simbadem. V roce 2015 De Biasio hostovala na desce anglického rappera Ghostpoeta Shedding Skin.
Její koncertní show evokuje vzpomínky na The Doors, Herbieho Manna, Badalamentiho tajuplnou hudbu pro Lynchovy snímky nebo Peggy Lee v šedém oparu,“ napsal o jejím londýnském vystoupen recenzent magazínu The Arts Desk a dodává: „Nálada, hudba, osobnost a hlas - všechno se spojuje v jeden úžasný celek.
Pražská premiéra „belgické Billie Holiday“ 21. ledna v Paláci Akropolis odstartuje koncertní program Festivalu Spectaculare i nový rok EuroConnections ve velkém stylu.

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro

500/550,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
500/550,- Kč +poplatky v předprodejích
600/650,- Kč  na místě

EuroConnections meet Festival Spectaculare present MELANIE DE BIASIO (BEL)
Praha - Palác Akropolis,  21. ledna 2016,  19,30 hodin
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Melanie-De-Biasio-priveze-do-Palace-Akropolis-krasnou-melancholii~07~leden~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.