muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyMasters of Rock: Guano Apes, Hammerfall, Moonspell a možná i nové místo

30.11.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Guano Apes

Guano Apes

Poté, co v sobotu ve zlínské hale Novesta proběhla zimní odnož festivalu Masters of Rock, organizátoři odtajňují první kapely pro příští ročník letního metalového svatostánku, který proběhne od 14. do 17. července. Rozjezd je to celkem prudký: potvrzeny jsou bezmála tři desítky kapel, z toho dvě desítky ze zahraničí.

Stinnou stránkou věci ovšem prozatím zůstává nejasnost ohledně místa konání. Z řad nových radních Vizovic, kde se festival doposud konal, totiž zaznívají hlasy, které žádají zvýšení poplatků městu na 10 % z vybraného vstupného oproti dosavadnímu paušálu padesáti tisíc Kč. To ovšem organizátoři označují za neakceptovalné a poohlížejí se po možných nových lokalitách.

Tak či onak, se svým křížencem rocku a nu-metalu na Masterf of Rock zavítají němečtí Guano Apes, kteří jinak v současnosti průběžně pracují na nové desce. Půjde o první studiovou nahrávku kapely od Walking on a Thin Line z roku 2003; poté kapele vyšla ještě koncertní deska a kompilace největších hitů a rarit.

Na festivalu zahrají také heavy-metalisté Hammerfall, Overkill, U.D.O., Virgin Steele a Bonfire, gotickou odnož metalu zastoupí Moonspell, symfonickou Rhapsody of Fire, industriální Oomph!, ze zástupců death-metalu se představí Amorphis a Legion of the Dammed a z power-metalu třeba Brainstorm, Delain a Alestorm. Nadto se společným projektem Pagan Aliance vystoupí folk-metalové kapely Eluveitie a Finntroll a nebude chybět ani bývalý člen Manowar Ross Friedman se sólovým projektem Ross the Boss.

Z domácích interpretů jsou potvrzeni Tři sestry, Harlej, Tleskač, Silent Stream Of Godless Elegy, Nil, Dark Gamballe, ale i Fleret nebo Jiří Schmitzer.

Vstupenky jsou k dostání prozatím pouze na dobírku skrz festivalové stánky, přičemž zvýhodněná cena platná do konce roku nebo vyprodání limitované edice činí 700 Kč.

Masters of Rock, tba, 14. – 17. 7. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Masters-of-Rock-Guano-Apes-Hammerfall-Moonspell-a-mozna-i-nove-misto~30~listopad~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.