muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyLine-up Primavery už má přes 120 položek; nechybí PJ Harvey a Sufjan Stevens

2.2.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

PJ Harvey, Amsterdam, 13. 5. 09

PJ Harvey, Amsterdam, 13. 5. 09

foto: Filip Drábek

Že na španělském festivalu Primavera Sound, který bude probíhat od 26. do 28. května ve španělské Barceloně,  zahrají Pulp, Belle & Sebastian, The Flaming Lips, Animal Collective, The National nebo John Cale s orchestrem se ví už přes dva měsíce. Od té doby se ovšem line-up rozšířil už na více jak 120 položek. Nejčerstvěji potvrzenými účinkujícími jsou respektovaná britská zpěvačka PJ Harvey, která přijede s novým albem Let England Shake, nebo americký písničkář Sufjan Stevens.

Zajímavými a hlavně aktuálními jmény pořadatelé rozhodně nešetří. Status jedné z nejzajímavějších světových přehlídek alternativní hudby podtrhují taktéž účastí celé řady zavenených i vycházejících jmen.

První skupina se rozšířila třeba o post-punkery Interpol, projekt  Grinderman s Nickem Cavem, Shellac se Stevem Albinim, hip-hopového veterána DJ Shadowa, písničkáře jako DM Stith, M. Ward nebo The Tallest Man On Earth, post-rockery Explosions In the Sky, Low nebo The Album Leaf, průkopníky industriálního rocku Einstürzende Neubauten, rappera Big Boie, indie-folkaře Fleet Foxes nebo indie-popové of Montreal.

Za vycházející hudební objevy poslední doby pak do Barcelony dorazí namátkou psychadelici Warpaint, witch-houseoví Salem, producent James Blake či indie-popové kapely Avi Buffalo, Cloud Nothings, Tennis, Wolf People nebo Yuck.

Aktuální cena vstupenek činí € 145; informace o možnostech předprodeje najdete na stránkách festivalu.

Primavera Sound, Barcelona (ES) - Parc del Fòrum, 26. – 28. 5. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Lineup-Primavery-uz-ma-pres-120-polozek-nechybi-PJ-Harvey-a-Sufjan-Stevens~02~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.