muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyLetošní ročník nizozemského Lowlands festivalu se blíží

4.7.2007 | Autor: Petra Němečková | sekce: festivaloviny

 fotogalerie

Lowlands festival

Lowlands festival

foto: lowlands.nl

Po nekonečných průtazích šli organizátoři festivalu nizozemského festivalu Lowlands s pravdou ven a zveřejnili účinkující pro letošní ročník. Lineup tohoto festivalu je skoro stejně bohatý jako loni, headlinery letošního ročníku jsou Arcade Fire, Nine Inch Nails nebo Interpol.

Lowlands je velký mezinárodní festival, který svým návštěvníkům slibuje bohaté kulturné vyžití – kromě hudby je zaměřen také na divadlo, film, výtvarné umění a literaturu. Ve třech areálech se nachází osm scén, na nichž vystoupí na 250 účinkujících.

Pro pořádek budeme vystupující brát abecedně. A jako Arcade Fire. Toto septeto z Kanady nedávno vydalo druhou desku Neon Bible, kterou na festivalu zajisté představí.
Další vystupující legendou bude Damon Albarn se svým posledním projektem The Good, The Bad & The Queen. Pokud jste tohoto maníka nezastihli v dobách Blur nebo Gorillaz, máte další šanci.
Interpol, jeden ze nejlepších počinů americké indie scény, je na nejlepší cestě porodit dalšího potomka – na mysli mám samozřejmě album Our Love to Admire. Toto album vyjde měsíc před festivalem a kromě Lowlands se kapela objeví například na festivalu Frequency v rakouském Salzburgu nebo na Southside v Německu.

Interpol

Interpol

Následující kapely začínající na K jsou všechny shlédnutíhodné: Kaiset Chiefs, Kasabian, Kings of Leon, Klaxons a The Killers. Všech pět vydalo v letošním nebo minulém roce album, všech pět má co předvést a každá je něčím jiná.

Když přeskočíme pár písmen, dostáváme se k N – N jako NIN, NIN jako Nine Inch Nails. Další kapela, která se může pyšnit novým přírůstkem do diskografie – jmenuje se Year Zero a je takový záhadně modrý. Líbí se vám? Nestačí vám jen jednou v živém podávní 13. srpna v Praze? Jeďte se na ně podávat třeba na Lowlands.

V pečlivém výčtu se musím zmínit ještě o jednom kultovním jméně – tentokrát se jedná o noise rockovou kapelu z New Yorku známou pod jménem Sonic Youth. Stejně jako u Nine Inch Nails, zahrají Sonic Youth během léta v Praze (konkrétně 25. srpna), pokud jste však nenasytní, Sonic Youth se jeví jako skvělé lákadlo na skvělý festival.

Dalšími zajímavými účinkujícími jsou zajisté Lily Allen, Eagles of Death Metal, Editors, Enter Shikari, LCD Soundsystem, Mika, Damien Rice, Patric Wolf. Více informací hledejte na Lowlands.nl

Vstupenky jsou v prodeji na webu festivalu za 125 Euro (+ servisní poplatky).

Lowlands, Biddinghuizen (NL), 17. - 19. 8. 2007
Profil festivalu na Muzikus.cz


Fotogalerie:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Letosni-rocnik-nizozemskeho-Lowlands-festivalu-se-blizi~04~cervenec~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.