muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyLetošní Folkové kvítky obhájili loňští vítězové

24.5.2007 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

 fotogalerie

Veronika Polívková

Veronika Polívková

foto: Láďa Řehounek

Žádné velké překvapení nepřineslo sobotní finále autorsko-interpretační soutěže Folkový kvítek, které proběhlo v rámci stejnojmenného festivalu na Konopišti.
V kategorii skupin zvítězili 16 strun a šmytec a své loňské vítězství mezi sólisty obhájila dvanáctiletá Veronika Polívková.
Rozhodnutí poroty se zároveň shoduje s hlasováním festivalových návštěvníků.

Trojice 16 strun a šmytec pochází ze Šternberka. Vznikla v roce 2003, kdy se dali dohromady tři, dnes sedmnáctiletí, spolužáci z tamního gymnázia, kteří začali skládat písně ovlivněné zejména českým a irským folklórem.

Talentovaná Veronika Polívková

16 strun a šmytec

16 strun a šmytec

foto: Láďa Řehounek

byla nejmladší účastnicí soutěže, ačkoliv se svým vyzrálým hlasem by mohla konkurovat nejedné profesionální kolegyni. Sama se doprovází na klávesy, na něž hraje od svých sedmi let. V posledním roce navíc natočila své první album.

Mimo letošních finalistů soutěže návštěvníkům festivalu zahrály také skupiny Buty, Nezmaři, Jarret, Wabi Daněk společně s Milošem Dvořáčkem, Ivan Hlas, zpěvačka Lenka Filipová, nebo Pavel Žalman Lohonka se svou kapelou, který zároveň na základě internetového hlasování obdržel Řád rytíře českého a moravského folku.


Fotogalerie z vyhlášení:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Letosni-Folkovy-kvitek-zna-sve-viteze~24~kveten~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.