muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyLetní filmová škola vstupuje do čtyřicátého ročníku s velkolepým programem

16.6.2014 | Autor: Anna Strnadová | sekce: festivaloviny

VIDEO: 40. Letní filmová škola


Největší nesoutěžní filmový festival v České republice letos oslaví 40. výročí od svého založení a svým návštěvnkům má nepochybně co nabídnout. Program je již tradičně rozdělen do šesti cyklů, které představují aktuální i archivní snímky z tuzemské a zahraniční kinematografie.

Sekce Fokus se v letošním roce zaměřuje na španělský národní žánr españolada a stereotypy s tímto žánrem spojené. Diváci si však mohou toreadory, tanečnice flamenca a rozpálené španělské pláně vychutnat v příjemném chládku kin. Podsekce Současný španělský film pak nabídne řadu filmů stavějících se proti takovým klišé a následný cyklus Inventura je zcela věnován odvážnému žánru španělského hororu, kde poteče spousta nejen býčí krve.

Pozvání na festival přijal mimo jiné francouzský režisér Michel Gondry, tvůrce filmů Pěna dní a Věčný svit neposkvrněné mysli, který se stane hlavní hvězdou letošní filmové školy. Gondry v rámci cyklu Spektrum uvede svůj nejnovější snímek, dokument Je vysoký muž šťastný?, a festival dále nabídne kompletní retrospektivu jeho tvorby včetně videoklipů a reklamy.

VIDEO: TRAILER: Je vysoký muž šťastný?


Sekce Visegrádský horizont představuje výběr snímků ze zemí bývalé visegrádské čtyřky, přičemž dává vyniknout mladým talentům a zároveň vyzdvihuje mnohdy zapomenuté legendy kinematografie. To nejlepší z retrospektivního polského, maďarského a českého sci-fi filmu tak doplní výběr z letošní produkce a studentské filmy.

Zbývající festivalové sekce AČFK uvádí a Zvláštní uvedení se věnují především záslužné činnosti Asociace českých filmových klubů a její produkci, pozornost bude také upřena na filmovou tvorbu Miroslava Krobota a Dejvického divadla, které se na letošním ročníku představí zároveň živě. Tematické sekce Letní filmové školy doplní letní kino, tento rok věnované mistru české komedie a parodie Oldřichu Lipskému, a množství dosud nezvěřejněných festivalových projekcí. Program tradičně zkrášlí divadla a koncerty. Vystoupení Bratří Orffů, Jany Kirschner a mnohých dalších navíc budou úplně zdarma na hlavním náměstí.

Letní filmová škola 2014, Uherské Hradiště – různá místa, 25. 7. – 2. 8. 14  
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Letni-filmova-skola-vstupuje-do-ctyricateho-rocniku-s-velkolepym-programem~16~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.