muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyLegendární Jamajčané Toots & The Maytals na Reggae Ethnic Session

8.4.2010 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Reggae Ethnic Session

Reggae Ethnic Session

foto: reggaefestival.cz

Reggae Ethnic Session, největší český festival zaměřený na reggae a jemu spřízněné žánry, odtajnil prvního headlinera nadcházejícího jedenáctého ročníku, který se na tradičním místě v Žizníkově u České Lípy uskuteční od 1. do 3. července.

Je jím legendární jamajská skupina Toots & The Maytals, která stojí u kořenů reggae i ska. Zpěvák této kapely, v současnosti třiašedesátiletý Toots Hibbert, bývá přezdíván jako„jamajský James Brown“. A nejenže ve své hudbě nadčasově promíchal gospel, ska, reggae i rock, ale je také autorem hitu Do the Reggay, který dal v revolučním roce 1968 název celému novému žánru, který následně ve světě proslavil hlavně Bob Marley.

Do Žizníkova dorazí také venezuelská ska kapela Sin Sospechas, britský DJ Top Cat nebo soundsystem Mungo´s Hi-Fi, který si přiveze vlastní zvuk a bude mít pod kontrolou celý víkend. První trojici českých potvrzených kapel tvoří Švihadlo, Sto zvířat a Mr. Cocoman and Solid Vibez.

Vstupenky jsou do konce dubna k dostání za cenu 400 Kč (+ popl.), v květnu budou stát 450 Kč (+ popl.), poté 500 Kč (+ popl.) a na místě 600 Kč. Předprodej zajišťuje síť Ticketportal.

Reggae Ethnic Session, Žizníkov u České Lípy, 1. – 3. 7. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Legendarni-Jamajcane-Toots-The-Maytals-na-Reggae-Ethnic-Session~08~duben~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.