muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyKutnohorský Creepy Teepee Festival vypukne za dva týdny

21.7.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Final Fantasy

Final Fantasy

foto: Davida Nemeroff/Tomlab

Alespoň pro příznivce nezávislé hudební scény půjde bez pochyb o tuzemskou událost léta. Šestidenní Creepy Teepee Festival – součást multikulturního GASK Artfestu - vypukne přesně za dva týdny v areálu Jezuitské koleje v Kutné Hoře, kde nabídne plejádu pečlivě vybraných zahraničních kapel i jejich domácích kolegů. Creepy Teepee v programu GASK Artfestu doplní další dvě sekce, které budou už od posledního červencového dne těšit ty, kteří holdují filmu, performace, nebo audiovizuálnímu a výtvarnému umění. Progresivní program má být zároveň i předběžnou pozvánkou do Galerie Středočeského kraje, která zde za necelý rok veřejnosti otevře své zrekonstruované prostory.

Hned v úvodní den Creepy Teepe, v úterý 4. srpna, se na Jezuitské koleji představí mladá krev zpoza oceánu - 60. lety ovlivnění lo-fi rockeři The Strange Boys - a nadaný, přitom zábavný písničkář Dent May, jenž hraje výhradně na exotické ukulele a jehož objevili členové Animal Collective a nabídli mu vydání debutové desky na svém labelu Paw Tracks.
Ve středu bude festival pokračovat s dvojicí zástupců rakouského labelu Fettkakako – dívčí lo-fi rockovou trojicí Ilsebill a písničkářským projektem A Thousand Fuegos – nebo portugalskou experimentální dvojicí Calhau! a den na to se dočká razantní akcelarace. To totiž do Kutné hory dorazí vyhlášený písničkář a houslista Owen Pallett s projektem Final Fantasy a hardcoreová parta Fucked Up z Kanady, ale taky indietronický projekt Casiotone for the Painfully Alone a noise-rockeři HEALTH ze Spojených států.
V duchu noise-rocku se přitom bude pokračovat i v pátek, kdy zahrají newyorské stálice Oneida. Z jiného soudku se po jejich boku se objeví jeden z černých koňů festivalu, a sice před nedávnem debutující lo-fi popaři Crystal Stilts.
Silný program slibuje i sobota, která nabídne americké písničkáře Billa Callahana a Karla Blau, experimentálně-folktronickou dvojici Lucky Dragons a novozélandský elektronický projekt Disasteradio, v neděli odpoledne pak festival uzavře ještě kanadská electro-rocková dvojice Handsome Furs.

Kromě hostů ze zahraničí ale dojde i na domácí kapely a projekty, jako třeba post-rockery C, laptopovou dvojici Table, noise-rockery Climatizado, noise-bluesový projekt Kodet, electro-popové duo Kazety, indie-rockey Pavilon M2, písničkáře Mon Insomnie, folktronický projekt dné, electro-punkové projekty I Love 69 Popgejů a Like She, nebo skoro domácí post-rockery The Ills z Bratislavy.

Předprodej vstupenek zajišťuje síť Ticketstream. K dostání jsou permanentky na celý program (za 505 Kč + popl.), permanentky platné od čtvrtka do neděle (za 450 Kč + popl.), stejně jako jednodenní vstupenky (za 150 – 250 Kč + popl.).

GASK Artfest – Creepy Teepee Festival, Kutná hora – GASK, 4. – 9. 8. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Kutnohorsky-Creepy-Teepee-Festival-vypukne-za-dva-tydny~21~cervenec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.