muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyJarní Sázavafest: finalisté soutěže kapel, expanze na Moravu i soutěž o lístky

18.3.2010 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Fast Food Orchestra

Fast Food Orchestra

Necelé tři týdny zbývají do Jarního Sázavafestu – tradiční klubové odnože kácovského festivalu, který navíc v tomto roce oslaví desáté jubileum. Jak jsme už zmiňovali, akce proběhne v sobotu 3. dubna a vystoupí na ní namátkou Xindl X, Fast Food Orchestra, Švihadlo, Krucipüsk, Rybičky 48, ale také šestice finalistů soutěže kapel Sázavafest Battle.


S tou jste se před nedávnem mohli setkat právě na našich stránkách. Z celkových 199-ti přihlášených kapel porota vybrala pro Jarní Sázavafest šestici, kterou tvoří pop-rocková kapela FiHa z Ostravy, grunge-rocková kapela Francis' Drake z Uničova, karlovarsko-pražští akustičí pop-rockeři Goodfellas, rožnovská folkově-šansonová skupina Hluční sousedé z s francouzskou vokalistkouv čele, pop-rocková formace Monday z Finska a R'n'B kapela Nás všech z Prahy. Špatně si nevedla ani kapela Dharma Inc. a zpěvačka Vanda, shodou okolností v obou případech ze Slovenska, které porota určila jako případné náhradníky.
Tři z těchto kapel postoupí na základě živého vystoupení na letní open-air do Kácova, ovšem mimo poroty už zde bude záležet i na hlasování návštěvníků.

Profily finalistů Sázavafest Battle:

FiHa
Francis' Drake
Goodfellas
Hluční sousedé
Monday
Nás všech

Mp3 všech přihlášených kapel si můžete poslechnout na sazavafest.muzikus.cz

V porotě zasedli Pavel Kloupar (Sázavafest), Viktor Žák (Sázavafest), Kateřina Králová (Sázavafest), Ladislav Řehounek (Muzikus.cz), Jan Kalina (Sto zvířat), Kamil Střihavka, Jana Kománková (Report), René Hnilička (TV Óčko) a Jaroslav Špulák (Právo).

Krátce na to se pak Sázavafest premiérově vydá i na Moravu. „K tomuto kroku jsme se letos rozhodli využít města Zábřeh pro jeho přátelské festivalové prostředí. Věříme, že festival bude hrdým bratříčkem pražských obdob a letního Sázavafestu v Kácově a že do budoucna nabídneme více takovýchto míst, která budou dělat dobré jméno festivalu,“ říká produkční Sázavafestu Viktor Žák. Akce s názvem Jarní Sázavafest Morava proběhne 24. dubna v kulturním domě v Zábřehu na Moravě a vystoupí na ní třeba kapely Mig 21, Nacrotic Fields, Veronika Padilla a stejně jako v Praze i Xindl X a Rybičky 48.

Jarní Sázavafest, Praha - KC Vltavská, 4. 3. 10
Jarní Sázavafest Morava, Zábřeh - KD, 24. 3. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Jarni-Sazavafest-finaliste-souteze-kapel-expanze-na-Moravu-i-soutez-o-listky~18~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.