přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyIggy & The Stooges a The Cranberries headlinery Colours of Ostrava | aktualizováno

2.3.2010 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

The Cranberries

The Cranberries

Punkový veterán Iggy Pop s kapelou The Stooges a navrátivší se irská kapela The Cranberries – to jsou headlineři letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava, který bude probíhat od 15. do 18. července v Ostravě.

Dále na Colours vystoupí mimo jiné legendární Afro Celt Sound System - nejprodávanější interpreti vydavatelství Real World Petera Gabriela, kteří propojuje taneční beaty s Afrikou, Kelty a pákistánskou bhangrou. Z jazzové a nu-jazzové scény pak dorazí jazz-punkoví Acoustic Ladyland z Londýna – vítězové BBC Jazz Award 2005 – a dva projekty, které se shodou okolností ještě během tohoto týdne představí i v pražském Paláci Akropolis: trumpetista Erik Truffaz spolu se svým Paris Projectem a norská formace Jaga Jazzist.

Psychedelický rock zastoupí britští Porcupine Tree, dále přijede punková dechovka Alamaailman Vasarat z Finska, skotská folk-rocková formace The Proclaimers, švýcarská písničkářka Sophie Hunger nebo sdružení Open Hands se čtveřicí jazzových legend - basistou Abrahamem Laborielem, klávesistou Gregem Mathiesonem, dechařem Justo Almariou a bubeníkem Billem Maxwellem.

Tradičně bude silné i zastoupení world music: kromě již oznámených The Gypsy Queens and Kings nebo Valravn se na Colours představí afrobeatová šestice Mookomba ze Zimbabwe, bubenické uskupení Dulsori z Jižné Koreje, klezmer přivezou izraelští Oy Division, mix balkánské hudby s klezmerem i country američtí A Hawk And a Hacksaw a fúzi latinskoamerické hudby, rocku, hip-hopu a ska mexičtí El Gran Silencio.

Z tuzemské scény jsou pak potvrzeni namátkou Blue Effect, Duende, Ida Kelarová, Kryštof, Lenka Filipová, Marek Ztracený, Marta Kubišová, Please the Trees, Sunflower Caravan, Tomáš Klus, United Flavour, Visací zámek či Wohnout.

Vstupenky, jejichž cena do konce března činí 1090 Kč, jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro.

Colours of Ostrava, Ostrava – různá místa, 15. – 18. 7. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Iggy-The-Stooges-a-The-Cranberries-headlinery-Colours-of-Ostrava~02~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.