muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyHurricane a Southside: QOTSA, Arctic Monkeys, Sigur Rós, Smashing Pumpkins i Rammstein

17.1.2013 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Rammstein

Rammstein

foto: Paul Brown/Universal

Ani letos nebude na německých festivalech Hurricane a Southside o zajímavý program nouze. Slibem budiž přinejmenším dosavadních zhruba pět desítek potvrzených položek v line-upu. Plakátově největšími headlinery jsou sice prozatím domácí Rammstein, po jejich boku se však objevují američtí rockeři The Smashing Pumpkins a Queens of the Stone Age, kanadští Billy Talent, britská kytarovka Arctic Monkeys či islandští post-rockeři Sigur Rós. A se zajímavými jmény to výčtem hlavních tahounů nekončí.

Široké zastoupení bude mít punk-rock, a to v podobě The Gaslight Anthem, NOXF nebo Jimmy Eat World, či spřízněný metalcore, díky Parkway Drive a Boysetsfire. Dorazí i HC-punkoví Converge, Steven Wilson z  Porcupine Tree se sólovým projektem a chybět nebudou ani ska-punkeři Ska-P a gypsy-punkový Gogol Bordello.

Z vod alternativního popu se pak na Hurricane a Southside představí Belle & Sebastian, Of Monsters and Men, vycházející objev Alt-J či kapely Shout Out Louds, Friska Viljor a Johnossi. Opomenout nelze ani kytarovku The Hives a electo-kytarové Bloc Party, z domácích jmen pak zmiňme třeba hip-hopové Deichkind nebo elektronické Modeselektor a DJe Paula Kalkbrennera.

Obě akce budou probáhat paralelně od 21. do 23. června: Hurricane v Scheesselu v severní a Southside v Neuhausenu v jižní části Německa. Aktuální cena vstupenek na Hurricane je 149 a na Southside 155 €. Infromace o možnostech předprodeje naleznete na stránkách jednotlivých festivalů.

Hurricane, Scheessel (DE) – Eichenring, 21. - 23. 6. 13
Southside, Neuhausen ob Eck (DE) – letiště, 21. - 23. 6. 13
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Hurricane-a-Southside-QOTSA-Arctic-Monkeys-Sigur-Ros-Smashing-Pumpkins-i-Rammstein~17~leden~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.