muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyHudba na festivalu Der Film: Falco i jódlování

1.10.2008 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

z filmu Heimatklänge

z filmu Heimatklänge

Filmové zpracovaný vzestup a pád rakouské popové hvězdy Falca či alpské vokální umění vsazené do kontextu world music nabídne také v pořadí třetí ročník festivalu německy mluvených filmů Der Film. Mezi třemi desítkami hraných a dokumentárních filmů si tak mohou vybrat rovněž hudební fanoušci či muzikologové.

Hned v úvodu festivalu, ve čtvrtek 2. října, bude uveden vyzdvihovaný dokumentární snímek švýcarského režiséra Stefana Schwieterta Zvuky domova (Heimatklänge). Ten nás zavede do světa úchvatné alpské přírody a neopakovatelného vokálního mistrovství tamních obyvatel – jódlování. Jeden z nejnavštěvovanějších filmů ve Švýcarsku posledních let dává prostor nejen typickým nositelům tradiční alpské hudební kultury, ale ukazuje také, jak s technikami jódlování nakládají mladí umělci.

Celovečerní hraný film Falco pak divákům představí strhující životní příběh hvězdy 80. let, ikony novoromantické hudby. Režisér Thomas Roth se soustředil nejen na zpěvákovo soukromí a Falcův nesporný talent, ale zabrousil i do zákulisí showbusinessu. Diváci mohou snímek o Falcovi, legendě, jejíž hlas je nadále veleben návštěvníky parties zaměřených na hudbu 80. a 90. let, zhlédnout v sobotu 4. října v pražském kině Světozor.

Po hudební stránce za pozornost také stojí snímek Chiko, který bude uveden 2. října. Hudbu pro něj vybíral Klaus Maeck, bývalý manažer Einstürzende Neubauten, který se zaměřil na nejrůznější hiphopové kapely z celé Evropy.

Festival německy mluvených filmů Der Film nabízí od 1. do 9. října pražskému publiku – a následně i divákům v regionech – to nejlepší z německy mluvené kinematografie posledních let. Třetí ročník festivalu nabídne aktuální témata i pohledy do nedávné německé minulosti a na revoluční rok 1968, jenž byl zásadním i pro tehdejší Československo. Budou promítnuty tři desítky hraných i dokumentárních snímků, z nichž většina představuje špičku německé, rakouské a švýcarské filmové produkce.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Hudba-na-festivalu-Der-Film-Falco-i-jodlovani~01~rijen~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.