muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyHrachovka skončila patem

31.7.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Skye, ilustrační foto

Skye, ilustrační foto

foto: Láďa Řehounek

Souhra několika okolností nepřála letošnímu ročníku festivalu Hrachovka, který se konal od čtvrtka do soboty v Hrachovci u Valašského Meziříčí. Během prvních dvou dnů se zde na šesti scénách představila řada domácích i zahraničních skupin v čele se Soulfly, The Exploited, nebo Interference, na jejichž koncerty se přišlo podívat zhruba 27 tisíc lidí.

Sobotní program však byl značně omezen. Vinu pořadatelé dávají větrnému počasí: „Přišlo to v době, kdy začínaly zvukové zkoušky a ten vítr odnesl stany nad zvukařema (stany jsou kontruovány do rychlosti větru 20 m/s). Těm voda natekla do mix pultů a nemohli tím pádem pokračovat v další produkci,“ uvedli organizátoři festivalu na oficiálních internetových stránkách. Dalším faktorem byla finanční tíseň, do níž se festival dostal.

Sobotní festivalový program se tak odehrál pouze na kryté taneční a jedné koncertní scéně, kde za omezených zvukových podmínek představily pouze hlavní hvězdy sobotního programu, britská zpěvačka Skye a holandská kytarovka Taxi To The Ocean, a domácí kapely Luca Brasi, Cocotte Minute, Post-It a 100°C, které vystoupily bez nároku na honorář.

Řada návštěvníků si pochvalovala improvizovanou „woodstocovskou“ atmosféru, která se zde bleskurychle vytvořila, mnozí však naopak byli s technickým zabezpečením a omezením programu nespokojeni.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Hrachovka-skoncila-patem~31~cervenec~2006/

Komentáře

celkový počet: 8

pedro  27.000 lidí je sprostý výmysl
Láďa  Re: 27.000 lidí je sprostý výmysl
pedro  Re: Re: 27.000 lidí je sprostý výmysl
PAJA  Re: Re: 27.000 lidí je sprostý výmysl
witeg  Re: 27.000 lidí je sprostý výmysl
PAJA  NEJLEPŠÍ
fokl  mokl
hlava  Festival nevkusu

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.