muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyHexstatic z Ninja Tune na festivalu Akropolis Multimediale

13.7.2007 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Hexstatic

Hexstatic

Pražský Palác Akropolis bude od 10. do 14. září hostit festival elektronické hudby a umění nových médií nazvaný Akropolis Multimediale, jehož hlavním lákadlem bude vystoupení britského audio-vizuálního projektu Hexstatic z proslulého labelu Ninja Tune.

Úvodní festivalový večer ale bude patřit jednočlennému projektu Jana Janáka Sonority, velkému objevu současné české IDM scény, jež vystoupí se speciálním audiovizuálním setem za doprovodu VJ Koloucha.
O den později bude festival pokračovat filmovým večerem, kdy zvukový doprovod k projekcím obstarají živí DJs, 12. září dále vystoupením projektu Naturprodukt, jež tvoří audiovizuální sety složené z vysamplovaných videoklipů a filmů, a 13. září zahraje již zavedený projekt Midi Lidi.

Vystoupení projektu Hexstatic, tvořeného dvojicí Robin Brunson a Stuart W. Hill experimentující s videem a dalšími médii, bude vrcholem programu a proběhne 14. září.
Společnou dráhu pánové započali v roce 1995 na prvním Big Chill festivalu a poté se začali objevovat i jako VJs na nejrůznějších klubových akcích. Debutní audio/video album Rewind (vydané na CD/CD-Rom), kde každá skladba obsahuje dokonale synchronizovanou vizuální složku, vydali v roce 2000. O dva roky později připravili speciální set pro známou ninjatuneovskou edici Solid Steel, v roce 2004 následovalo album Master View a v tomto měsíci jim vychází další novinka, deska When Robots Go Mad.

Akropolis Multimediale, Praha – Palác Akropolis, 10. – 14. 9. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Hexstatix-z-Ninja-Tune-na-elektronickem-festivalu-Akropolismultimediale~13~cervenec~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.