muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyHeadlinerem letošního Semtex Culture bude Shaggy

8.6.2008 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Shaggy

Shaggy

Bombastic, Oh Caroline nebo Angel – to je jen několik hitů z repertoáru jamajského dancehallového zpěváka Shaggyho, který je prvním potvrzeným headlinerem pro pátý ročník festivalu Semtex Culture. Ten se uskuteční v pátek 29. srpna v Mariánském údolí v Brně.


Shaggy, který své jméno dostal podle jednoho z hlavních charakterů kresleného seriálu Scooby-Doo, se na scéně objevil přesně před patnácti lety, kdy poslal ven nahrávku Oh Caroline, což je předělávka známého jamajského ska hitu. V té době se akorát vrátil z Perského zálivu a hodně koketoval i s hip-hopem, když se objevil například na albu Kennyho Dope. Caroline nastartovala Shaggyho kariéru fantastickým směrem, když v následujících třech letech vypouštěl na světlo denní jeden hit za druhým. Z Shaggyho se stal Mr. Bombastic a stal se tak definitivně jedním z nejznámějších hlasů devadesátek.
Na přelomu milénia se pak Shaggy vrátil ve velkém stylu s number one hity It Wasn´t Me a Angel. V současné době pak je slyšet hlavně s oficiálním singlem k Euru 2008 - Feel The Rush.

Semtex Culture, Brno – Mariánské údolí, 30. 8. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Headlinerem-letosniho-Semtex-Culture-bude-Shaggy~08~cerven~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.