přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyGipsy Kings, Marinanne Faithfull a Coldcut headlinery Colours

25.4.2007 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

 fotogalerie

Gipsy Kings

Gipsy Kings

Hlavní hvězdy pro svůj letošní ročník představil festival Colours of Ostrava, který v moravskoslezské metropoli proběhne od 12. do 15. července. Budou jimi skupiny Gipsy Kings, Coldcut a zpěvačka Marianne faithfull.

"Dvoufamiliární" Gipsy Kings, složení z bratrů Reyesových a bratrů Baliardových, prosluli křížením tradičního flamenga s melodickým popem. Poprvé na sebe výrazněji upozornili v roce 1987 hitem Bamboleo a dnes platí za jednu z nejúspěšnějších francouzských skupin posledních let. Jejich posledním albem je loňské Pasajero. V Česku Gipsy Kings vystupovali zatím pouze jednou, a to v pražské T-Mobile Areně v rámci prvního ročníku festivalu United Islands of Prague.

Charismatická rocková diva Marianne Faithfull, Vatikánem prohlášená za čarodějnici, byla osudovou ženou Micka Jaggera, který pro ni napsal několik slavných skladeb. Stala se živoucím symbolem divokosti 60. let, ale i jejich následků třeba v podob depresí a pokusů o sebevraždu, ze kterých se dostala teprve v 90. letech. Na její poslední desce Before The Poison se podílel Nick Cave, PJ Harvey nebo Damon Albarn. Ona sama zase na svých koncertech interpretuje mimo vlastních písní i převzaté – od Boba Dylana, Davida Bowieho, Patti Smith, nebo Toma Waitse.

Coldcut, to jsou jedni z průkopníků současné taneční hudby, navíc kladoucí důraz na souhru zvukové a obrazové stránky koncertu. Projekt tvoří DJská dvojice Jonathan More a Matt Black, kteří své síly spojili v polovině 80. let. Zprvu se věnovali zejména remixům, od roku 1988 vydávají i vlastní desky. V roce 1990 založili label Ninja Tune - z dnešního pohledu jedno z nejvýznamnějších nezávislých labelů.

Coldcut

Coldcut

Loni vydali nové album Sound Mirrors, které představili na slovenském festivalu Pohoda a v pražském klubu Roxy v rámci metropolitního MOVE.

Dramaturgie programu tedy ani tentoktát nezaspala a připravila pestrý průřez špičkami jednotlivých hudebních žánrů z celého světa.
Z dalších interpretů, kteří přibyli v programu, si zmínku určitě zaslouží éterická dvojice CocoRosie, která den před svým festivalovým vystoupením odehraje také samostatný klubový koncert v Praze, kapela Balkan Beat Box křížící elektroniku s vlivy židovské, arabské i slovanské kultury, dále francouzští Watcha Clan fúzující drum‘n‘bass, jungle, hip-hop i reggae, guineiský hráč na koru (jedenadvacetistrunná harfa) Ba Cissoko, francouzští Orange Blossom, z domácích interpretů potom Marie Rottrová, Kryštof, Psí vojáci, Tata Bojs, Gipsy.cz, United Flavour, November 2nd, Precedens, či Anna K.
Kromě toho pochopitelně nebudou chybět ani již avizovaní Mando Diao, Goran Bregovic, Bajofondo Tango Club, Yungchen Lharno, Richard Bona, nebo Salsa Celtica.

Letošní ročník festivalu navíc nově nabídne projekt nazvaný Colours Plus, díky kterému budou návštěvníci moci využívat bezplatného vstupu do vybraných ostravských muzeí, kulturních památek, na sportovní akce, zarezervovat si ubytování, či během festivalu získávat bezplatné informační SMS zprávy o programových tipech.

Aktuální cena vstupenky v síti Ticketpro činí 700 Kč a platí do konce května. V červnu budou lístky v předprodeji k dostání za 750 Kč, posléze za 800 Kč a na místě za 890 Kč. V prodeji jsou rovněž vstupenky platné pouze na jednotlivé festivalové dny.

Colours of Ostrava, Ostrava – různá místa, 12. – 15. 7. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz

Fotogalerie účinkujících:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Gipsy-Kings-Marinanne-Faithfull-a-Coldcut-hlavnimi-hvezdami-Colours~25~duben~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.