muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFun-Da-Mental headlinery benefičního festivalu Out of Home

27.3.2008 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Fun-Da-Mental

Fun-Da-Mental

Headlinery druhého ročníku benefičního festivalu Out of Home, který se uskuteční 17. května na pražském ostrově Štvanice, budou britští Fun-Da Mental.

Multikulturní world-danceová kapela Fun-Da-Mental byla založena v Bradfordu v roce 1991, aby zahrála na karnevalu v Notting Hill. Nakonec u jediného koncertu nezůstalo, ačkoliv původní sestava se rozpadla po krátkém čase kvůli hádkách ohledně autorských honorářů. Inovovaná sestava pak debutovala albem Countryman v roce 1993. Od té doby kapela spolupracovala v kulturní i hudební rovině s mnoha subjekty po celém světě; k ostatním kulturním formám a tradicím přistupuje s respektem, což ukázala spoluprací s jihoafrickými gospelovými sbory, indiánskými klasickými zpěváky nebo , sibiřskými hrdelními zpěváky. Zatím poslední album All Is War skupina vydala v předloňském roce.

Mimo Fun-Da-Mental se na dvou festivalových scénách vystrřídají také zpěvačky Iva Frühlingová a Lenka Dusilová či kapely Navigators, Eggnoise, Southpaw, Roe-Deer, Post-It, Temperamento nebo Gipsy.cz, kteří zde zároveň pokřtí své nové album.

Výtěžek ze vstupného bude poukázán obecně prospěšné společnosti Rozmarýna, která se snaží usnadňovat dětem opouštějícím dětské domovy jejich integraci do společnosti. „Rozmarýnu jsme vybrali a oslovili z toho důvodu, že jde o velmi sympatické a činorodé sdružení, které má snahu řešit daný problém a věnuje se integraci dětí z dětských domovů do společnosti velmi seriózně a na profesionální úrovni," říká organizátorka festivalu Klára Chábová.

Hudební části festivalu bude předcházet sportovní klání pro děti z dětských domovů, které proběhne v dopoledních hodinách areálu AC Sparta Praha. Organizátoři počítají s účastí 250 dětí z dětských domovů z celé republiky.

Fotogalerii z loňského ročníku festivalu si můžete prohlédnout zde.

Vstupenky na festival lze zakoupit v předprodejní síti Ticketpro za 250 Kč či na místě za 350 Kč.

Out of Home, Praha – Štvanice, 17. 5. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/FunDaMental-headlinery-beneficniho-festivalu-Out-of-Home~27~brezen~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.