muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFrequency festival přivítá Radiohead, jakož i Glasvegas a Editors

15.4.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

FM4 Frequency 2009

FM4 Frequency 2009

Českem se v posledních týdnech šířily spekulace o možném koncertu kultovní britské kapely Radiohead (který nakonec proběhne 23. srpna na pražském Výstavišti) a nejinak tomu bylo i v sousedním Rakousku. Tam si Thom Yorke a spol. svou premiéru odbudou na letošním ročníku festivalu Frequency, chystaném na termín 20. až 22. srpna do St. Pöltenu, který je dnes pasoval do role hlavních headlinerů.

Jak organizátoři upozorňují, dá se očekávat zvýšený zájem o vstupenky, protože vedle Česka, Polska a britských festivalů Leeds a Reading půjde o jeden z pouhých pěti koncertů, které si kapela na nadcházející léto naplánovala.

Daypark & Nightpark

Pořadatelé zároveň představili bližší podrobnosti k novému areálu festivalu. Ten se totiž letos stěhuje ze Salzburgu do dolnorakouské obce St. Pölten.
Hlavní program bude probíhat v místech, kde se do loňska konal festival Nuke. Daypark, jak je organizátory označován, bude čítat dvě hlavní open air a dvě kryté scény – Weekender UK stage s vycházejícími britskými kapelami a soutěžní Open Stage.
Aby nebyli rušeni znavení kempující návštěvníci, v nočních hodinách se dění přesune do Nightparku, který se bude nacházet v objektu místních kasáren, kde budou připraveny tři taneční scény a kam bude zajišťována kyvadlová doprava.

Mezi další nově potvrzené interprety patří britské kytarové kapely Editors a Glasvegas, jamajsko-americká dance-popová zpěvačka Grace Jones, baskytarista C. J. Ramone z The Ramones, američtí hc-punkeři AFI, indie-folkaři Port O'Brien a z německa pak rapper Thomas D, jinak také člen skupiny Die Fantastischen Vier.

Ti všichni v line-upu doplňují již dříve ohlášené účinkující, kterými jsou The Prodigy, Bloc Party, Kasabian, Mando Diao, Ska-P, Rise Against, Enter Shikari nebo The Ting Tings.

V Česku předprodej vstupenek zajišťuje síť Ticketportal, další informace o předprodeji naleznete na stránkách festivalu. Aktuální cena lístků činí € 105.

FM4 Frequency, St. Pölten (AT) – Green Park, 20. – 22. 8. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Frequency-festival-privita-Radiohead-jakoz-i-Glasvegas-a-Editors~15~duben~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.