muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFrequency Festival s Radiohead a desítkami dalších už za pár týdnů

12.7.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

FM4 Frequency Festival

FM4 Frequency Festival

Pokud naše stránky sledujete nějaký ten pátek, rakouský festival FM4 Frequency pro vás není neznámou. V tomto roce se přesouvá ze Salzburgu ještě blíže k českým hranicím – do St. Pöltenu -, kde třídenní mecheche vypukne už 20. srpna.

Na své si přijdou fanoušci kultovní britské kapely Radiohead, která na Frequency odehraje jeden z pouhých pěti plánovaných koncertů v Evropě pro tuto sezónu. A po jejich boku se na dvojici hlavních scén vystřídá plejáda kytarových kapel, mezi nimiž se objeví Britové Kasabian, Bloc Party, Editors, Glasvegas, The Subways a Enter Shikari, Švédové Mando Diao, Australané Jet nebo Američané Eagles of Death Metal a Rise Against. Shoda okolností do St. Pöltenu přivede i aktuální projekty hned trojice zpěváků, důvěrně známých z věhlasných kapel: Jarvis Cocker z Pulp, Marc Almond ze Soft Cell a Jelo Biafra z Dead Kennedys.

Z elektroničtějších luhů nelze nezmínit The Prodigy, Pendulum, Little Boots, The Ting Tings nebo producentskou dvojici Soulsavers s Markem Laneganem, z reggae zase jamajskou rodačku Grace Jones a z folku třeba písničkářské eso z Bermudských ostrovů jménem Heather Nova. A k tomu samozřejmě několik zástupců německé scény, přičemž z těch známějších to budou třeba Peter Fox, Polarkreis 18, Mono & Nikitaman, Thomas D, Selig nebo Farin Urlaub z Die Ärzte.


Kromě hlavních scén na festivalu vyroste ještě Open Stage, na které zahrají začínající kapely, které úspěšně prošly sítem fanouškovského hlasování, a po loňské úspěšné spolupráci s britským indie labelem Weekender Records opět i Weekender UK Stage. Prostor na ní dostanou britské či „britsky znějící“ nadějné kapely. Z konceptu vyčnívají léta působící post-hardcoreoví Rival Schools z USA, neztratí se ale mladé rock’n’rollové duo The Black Box Revelation z Belgie, britské kytarovky Baddies, Official Secrets Act, The Lines, The Neon Empire, dívčí lo-fi punková trojice An Experiment On A Bird In The Airpump, australská instrumentální experimentálně-rocková kapela Pivot, stejně jako indie-popaři The Airbourne Toxic Event a post-punkové duo Middle Class Rut z Kalifornie.

Ve večerních a nočních hodinách se pak centrum dění přesune do areálu místních kasáren, kde budou ve třech patrech připraveny tři taneční scény. V NME Floor svůj hudební výběr představí redaktoři stejnojmenného britského magazínu, spříznění DJové, ale i muzikanti – třeba Kele Okereke z Bloc Party, Carl Barat z aktuálně nečinných Dirty Pretty Things a The Libertines či Andy Rourke z The Smiths. V těch zbývajících potom dojde třeba na live projecty Crystal Castles, MSTRKRFT a The Crystal Method, členy Soulwax s jejich projektem 2Many DJs, či řadu DJských a producentských osobností: Carl Cox, Eric Prydz, Boys Noize, Aphrodite, High Contrast, Booka Shade nebo The Proxy.

V Česku předprodej vstupenek zajišťuje síť Ticketportal, další informace o předprodeji naleznete na stránkách festivalu. Aktuální cena lístků činí € 105.

FM4 Frequency, St. Pölten (AT) – Green Park, 20. – 22. 8. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Frequency-Festival-s-Radiohead-a-desitkami-dalsich-uz-za-par-tydnu~12~cervenec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.