muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFestivaly na jižní a střední Moravě: Waltari i Exploited

23.4.2007 | Autor: Pavel Uretšlégr | sekce: festivaloviny

Waltari

Waltari

Po velkých zahraničních festivalech hlásí také tuzemské festivaly své první účinkující. S významných letních akcí na jižní a střední Moravě jsou zatím známy playlisty Zámostí, Besedy u Bigbítu, festivalu ve Slavkově u Brna a vizovického Trnkobraní.

Nejdále ze všech je s přípravami třebíčské Zámostí. To vzhledem k datumu uskutečnění (1. – 2. 6.), má již hotový kompletní program. Po minulých letech, kdy pořadatelé sázeli na zahraniční hvězdy (např. Young Gods), se letošní ročník uskuteční v plné režii domácí hudební scény. Gaia Mesiah, Vypsaná Fixa, Wohnout, Le pneumatiq, Gang Ala basta, Lenka Dusilová, Tata Bojs, Clou nebo The Prostitutes - to je jen malý výčet toho, co přinese první červnový víkend v Třebíči. Kromě dvou hudebních scén nebude samozřejmě také chybět taneční stan.

To Beseda u Bigbíta, která se konná pravidelně začátkem srpna v Tasově u Veselí nad Moravou, nabrala letos opačný směr. Hlavní headliner festivalu tentokrát nebude z tuzemských pódií, nýbrž se této role zhostí finští Waltari. Ty by měli být doplněni v roli největších hvězd domácími Tata Bojs. Ovšem na dramaturgii založenou na kvalitní, originální a spíše nemainstreamové produkci napříč mnoha hudebními žánry letos Beseda u Bigbítu rozhodně nerezignovala. Seznam prvních potvrzených účinkujících jako Longital, Liveevil, Ty Syčáci, Už Jsme Doma, Slowtension, Selbrush či Květy to jen dokladuje. Kromě samotné hudby dostává na akci také prostor divadlo, mluvené slovo nebo velké množství workshopů. O letošní podobě těchto mimohudebních aktivit festivalu pořadatelé zatím intenzivně jednají.

Dalším festivalem, jehož podoba je už známa veřejnosti, je Hudební festival Slavkov. Ten se uskuteční v místním zámeckém parku 30. června. Na trochu nesourodé složení vystupujících z minulosti navazuje i letošní ročník. Vrcholem zřejmě bude koncert Hany Hegerové, která je i patronkou festivalu.

The Exploited

The Exploited

Ta bude doplněna vystoupeními Michala Hrůzy, Anny K., Temperamenta, Divokého Billa, skupiny Wohnout nebo SuperStar Zbyňka Drdy. Příjemným krokem ze strany pořadatelů je zřízení vlakové kyvadlové dopravy na trase Brno – Slavkov u Brna.

Posledním ze čtveřice festivalů je vizovické Trnkobraní. To se po trochu patové situaci z minulých let, kdy se pod stejnou hlavičkou konaly festivaly ve Vizovicích a Slušovicích, vrací k tradiční podobě. Jubilejní čtyřicátý ročník se uskuteční v termínu od 17. do 19. srpna v areálu vizovické likérky. Mezi hlavní tahouny akce budou patřit britští punkeři Exploited, dále pak domácí Čechomor, David Koller, Buty, - 123 min., Mig 21, Jim Čert nebo slovenští Horkýže Slíže.

Lístky na Zámostí v Třebíči lze koupit od 290 Kč. Za tutéž cenu nabízí pořadatelé vstupné na Hudební festival Slavkov. Vstupné na Trnkobraní je momentálně do konce dubna nabízeno za zvýhodněnou cenu 400 Kč na internetových stránkách festivalu. Lístky na Besedu u Bigbítu zatím nejsou v prodeji.


Zámostí, Třebíč – podzámčí, 1. – 2. 6. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz

Slavkov, Slavkov u Brna – zámecký park, 30. 6. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz

Beseda u Bigbítu, Tasov u Veselí n. M., – Topolový hájek, 3. – 4. 8. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz

Trnkobraní, Vizovice – likérka R. Jelínek, 17. – 19. 8. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Festivaly-na-jizni-a-stredni-Morave-Waltari-Exploited-nebo-take-Zbynek-Drda~23~duben~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.