muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFestivalové léto v rakouském Wiesenu: Kraftwerk, Deep Purple, Moby i Lauryn Hill

1.4.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Festivalgelände Wiesen

Festivalgelände Wiesen

foto: FM Service

Doslova „více než bohatý“ hudební program v letních měsících nabídne festivalový areál v rakouském Wiesenu. V tuto chvíli jsou potvrzeny více či méně kompletní programy hned několika festivalů, které se zde uskuteční. Vedle tradičních akcí se mezi nimi objevují také akce nové, znovuobnovené, nebo do této lokality přesunuté.

První z nich bude elektronické taneční hudbě a audiovizuálnímu umění věnovaný Eristoff Tracks Urban Art Forms Festival (28. – 30. 5.), pořádaný pod patronací i u nás známého mezinárodního projektu Electronic Beats. Celkem se na něm přestaví přes 130 DJů a kapel, jimž budou vévodit Kraftwerk, Sven Väth, Dubfire, Digitalism DJs, Matrix & Futurebound, Deadmu5, Deichkind, Andy C a řada dalších.

Další festivaly budou probíhat v červenci. Především milovníci rockových a bluesových legend si na své přijdou na jednodenním festivalu Lovely Days (10. 7.), kde zahrají Deep Purple, Foreigner, lídr někdejších The Animals Eric Burdon, tributní projekt The Australian Pink Floyd Show, Mother's Finest či Ten Years After.

O něco širší hudební záběr pak nabídne festival Nuke (17. – 18. 7.), který se do Wiesenu stěhuje ze St. Pöltenu a v jehož programu figuruje britská soul-popová zpěvačka Joss Stone, písničkář James Morrison, americká písničkářka Alison Sudol s projektem A Fine Frenzy, australští blues-rockeři Blue King Brown a také už dříve avizovaní interpreti jako Moby, Calexico, The Cat Empire, Keziah Jones či !!!.

Zaměření dalšího festivalu popisuje sám název: The Nova Jazz & Blues Night (25. 7.). Představí se na něm zpěvačka Lauryn Hill, bubeník Billy Cobham s kapelou Spectrum Band, skupiny Morcheeba a Freak Power nebo německý producent Jazzanova s doprovodnou kapelou.

Srpnový Sunsplash Reloaded (14. 8.) pak bude zasvěcen pro změnu reggae, dancehallu a africké muzice. Vystoupí zpěvák Alpha Blondy s kapelou Solar System z Pobřeží Slonoviny, Mory Kanté z Nové Guineje, původem nigerijská zpěvačka Nneka nebo Němci Hans Söllner, Mono & Nikitaman, Nosliw a Irie Révoltés.

Wiesenskou nabídku navíc doplní ještě Latin Lovers Festival (7. – 8. 8.), věnovaný milovníkům latinskoamerické muziky, který vedle hudebního programu slibuje rovněž taneční workshopy, a festival Two Days a Week (4. – 5. 9.).

Eristoff Tracks, Wiesen (AT) – Festivalgelände, 28. – 30. 5. 09
Lovely Days, Wiesen (AT) – Festivalgelände, 10. 7. 09
Nuke, Wiesen (AT) – Festivalgelände, 17. – 18. 7. 09
Nova Jazz & Blues Night, Wiesen (AT) – Festivalgelände, 25. 7. 09
Latin Lovers Festival, Wiesen (AT) – Festivalgelände, 7. – 8. 8. 09
Sunsplash Reloaded, Wiesen (AT) – Festivalgelände, 14. 8. 09
Two Days a Week, Wiesen (AT) – Festivalgelände, 4. – 5. 9. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Festivalove-leto-v-rakouskem-Wiesenu-Kraftwerk-Deep-Purple-Moby-i-Lauryn-Hill~01~duben~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.