muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFestival hudebních filmů MOFFOM dnes začíná

18.10.2007 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Music on Film - Film on Music 2007

Music on Film - Film on Music 2007

V pražských kinech Lucerna, Světozor a Evald dnes začíná čtvrtý ročník mezinárodního festivalu hudebních filmů Music on Film – Film on Music. Rozbíhá se tak maratón projekcí více než šedesáti hudebních dokumentů a filmů, koncertů, projekcí němých filmů s živým hudebním doprovodem, videoklipů, diskusí se zahraničními režiséry a dalšího bohatého doprovodného programu.

Spektrum filmů, které festival během pěti dnů uvede, je velmi široké: od unikátních snímků o takových osobnostech jako Joe Strummer z The Clash, Kurt Cobain, George Clinton, Chet Baker, o kapelách Dixie Chicks, System of a Down, Blondie až po filmy o punku, metalu či hip hopu.

Hned dnešní večer nabídne film Red Elvis o zpěvákovi Dean Reedovi, The Pied Piper of Hutzovina o frontmanovi kapely Gogol Bordello Eugene Hutzovi, Orquesta Típica o tangu v Argentině, Samba! o přípravě na proslulý karneval v Riu a řadu dalších.
Pozornost jistě přitáhne zítřejší i projekce klasického sovětského němého filmu Maja babuška s živým hudebním doprovodem v podání avantgardního jazzové hudebnice Beth Custer a jejího souboru. Film je součástí letošního hlavního programového zaměření, kterým se stala hudba a kultura Ruska. Festival uvede ruské dokumenty o Dmitriji Šostakovičovi, Mstislavu Rostropovičovi či film o Lvu Těreminovi, vynálezci unikátních hudebního nástroje, který mimo jiné posloužil Petrovi Zelenkovi jako inspirace pro hru v Dejvickém divadle.

V sobotu proběhne v kině Lucerna distribuční premiéra očekávaného irského filmu Once se zpěvákem a kytaristou Glenem Hansardem a českou pianistkou Markétou Irglovou v hlavních rolích. Snímek se stal hitem v USA a získal Cenu diváků na festivalu Sundance 2007. Po premiéře filmu bude následovat již vyprodaný koncert obou představitelů.
Dalším koncertem bude nedělní vystoupení kytaristy a autora mnoha filmových soundtracků Freda Frithe a jeho hostů v Divadle Archa. Během festivalu budou promítnuty filmy s jeho hudbou - Step Across the Border, Rivers and Tides či Surface and Time.

I závěrečný pondělní program v kině Světozor se ponese ve znamení spojení živé hudby a filmových projekcí: Komorní orchestr Berg oslovil české skladatele Jana Duška a Zbyňka Matějů, kteří vytvořili novou hudbu k legendárním filmům Mechanický balet a Andaluský pes. Tyto nové skladby zazní v podání Komorního orchestru Berg ve světové premiéře spolu s hudbou skladatele Arthura Honeggera z filmu Mermoz pojednávající o hrdinském francouzském letci Jeanu Mermozovi.

V rámci doprovodného programu připravil skladatel Varhan Orchestrovič Bauer workshop filmové hudby spojený s koncertem v pasáži Lucerna. Kavárna kina Lucerna se také stane dějištěm DJ party a v sobotu i několika koncertů.
Poprvé v historii je navíc festival soutěžní, kdy o vítězi rozhodnou diváci svým hlasováním.

Vstupenky jsou v prodeji na pokladnách jednotlivých kin.

Music on film - Film on music, Praha, 18- . 22. 10. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Festival-hudebnich-filmu-MOFFOM-dnes-zacina~18~rijen~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.