přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFestival Sonisphere mění místo: z Mimoně se stěhuje do Milovic

27.4.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny
Vůbec první česká zastávka putovního festivalu Sonisphere mění místo svého konání. Namísto původně avizovaného letiště v Hradčanech u Mimoně se uskuteční na letišti ve středočeských Milovicích, kde se každoročně koná také festival Votvírák. Termín ohlášený na 19. červen a program v čele s Metallicou zůstává beze změn.

Oficiálním důvodem přesunu, který pořadatelé uvádí v tiskové zprávě, je lepší dostupnost, infrastrukturu, lepší produkční podmínky a lepší spolupráce s městem Milovice. „Vždy jsme usilovali o to, abychom byli schopni poskytnout návštěvníkům ty nejlepší podmínky. Ty jsme nalezli v areálu letiště v Milovicích. Jsme proto velmi rádi, že můžeme potvrdit, že se festival Sonisphere bude konat právě tam,“ říká za pořadatele Harry Jenner.

O možném stěhování se ovšem začalo spekulovat už před časem, když došlo k rozporu mezi organizátory festivalu a místními zastupiteli ohledně poplatků za uskutečnění akce. Zatímco pořadatelé radnici podle informací portálu iDnes nabízeli 400 tisíc Kč, Ralsko, pod které Mimoň spadá, požadovalo deset procent z vybraného vstupného. „Předpokládáme, že minimální návštěvnost bude kolem třiceti tisíc lidí, přičemž některé odhady hovoří až o dvojnásobku. Jestliže budeme počítat průměrnou cenu vstupenky tisíc korun, vychází nám příjmy ze vstupného při nejmenším počtu diváků třicet milionů korun. Deset procent z toho by byly tři miliony pro nás," uvedl pro iDnes místostarosta Ralska Václav Bilický. Tomu se ale pořadatelé bránili: „Když jsme vybírali místo pro festival, jednali jsme se starostou. Podle něj neměl být problém se dohodnout na určité sumě peněz dopředu. Najednou máme pocit, že zastupitelé otočili. Možná proto, že se dozvěděli o odhadovaném počtu lidí,“ reagoval za festival Přemysl Černík.

Připomeňme, že na Sonisphere vystoupí mimo Metallicy také kapely Megadeth, Anthrax, Slayer, Mastodon, Heaven & Hell, Alice in Chains, Rise Against, Stone Sour, Volbeat nebo DevilDriver. Aktuální cena vstupenek, platná do 7. května, činí 1790 Kč.

Sonisphere Festival, Milovice - letiště, 19. 6. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Festival-Sonisphere-meni-misto-z-Mimone-se-stehuje-do-Milovic~27~duben~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.