muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyIceland Airwaves přidává Sinéad O’Connor, Twilight Sad, DJ set Jamese Murphyho a 50 dalších

29.8.2011 | Autor: Lukáš Janičík | sekce: festivaloviny

Iceland Airwaves

Iceland Airwaves

foto: icelandairwaves.is

Do největší hudební události islandského kalendáře (čti Iceland Airwaves) zbývá něco málo přes měsíc a se zbývajícími dny se i pomalu odkrývá letošní festivalový line-up. Organizátoři festivalu nedávno uveřejnili padesátku kapel, která se objeví na letošním ročníku a doplní tak dříve avizované umělce.

Svou islandskou premiéru si tak například odehraje irská písničkářka zamyšlených tónů Sinéad O’Connor, která je známa nejen pro svou bohatou hudební kariéru zahrnující k dnešnímu dni na osm alb (deváté letos), ale také pro své často kontroverzní politicko-náboženské názory. Naopak čisto-prostou elektroniku nabídne James Murphy, který se po nedávném rozpuštění svého dance-punkového projektu LCD Soundsystem představí již pod vlastní hlavičkou v pozici DJe. Nebudou také chybět The Ghost Of A Saber Tooth Tiger alias akustické indie duo Seana Lennona a jeho přítelkyně Charlotte Kemp Muhl, skotští shoegazeři The Twilight Sad a jejich indie-rockoví krajani We Were Promised Jetpacks, klavírní skladatel ambientních skladeb Hauschka anebo britské lo-fi Mazes.

VIDEO: The Ghost of a Saber Tooth Tiger - Shroedinger's Cat (live @ The Collect)Avšak také islandské řady byly posíleny. Ty hrají na festivalu stejně tak důležitou roli jako umělci zahraniční, což můžeme přičíst neobvykle příznivému hudebnímu klimatu. Na festivalu tedy zahraje významný skladatel moderní vážné hudby Jóhann Jóhannsson, multi-žánrová kapela Hjaltalín, která se může pyšnit cenou Icelandic Music Awards za nejlepší loňskou popovou nahrávku za album The Terminal, dále pak písničkářka Lay Low (ta mimochodem v říjnu vydává druhé album), rockový Reykjavík!, psychedeličtí Sudden Weather Change, akustická kapela s výrazným důrazem na vokály Árstíðir, folkově zabarvení Prins Póló a mnoho dalších.

Připomeňme, že mimo jmenované umělce či kapely se na festivalu objeví dále také Björk, Yoko Ono & Plastic Ono Band (pozornějším jistě neunikla skutečnost, že na festivalu vystoupí po boku svého syna Seana Lennona), Beach House, Owen Pallett, tUnE-yArDs, The Vaccines, Young Galaxy, ale také islandští Gus Gus, Ólafur Arnalds, sóley, Sin Fang, Brendsen, Lára, For a Minor Reflection nebo Snorri Helgason.

Aktuální cena celofestivalového lístku je stále 16 500,- ISK (cca 24OO,- Kč), avšak počet lístků v předprodeji rapidně klesl a v tuto chvíli je k dispozici už jen zbývajících pár stovek kousků. V prodeji jsou také balíčky zahrnující zvýhodněné lety a ubytování. Bližší informace naleznete na festivalových stránkách.

Iceland Airwaves, Reykjavík (IS), 12. – 16. 10. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Festival-Iceland-Airwaves-pridava-Sinead-OConnor-The-Twilight-Sad-DJset-Jamese-Murphyho-The-GOASTT-a-padesat-dalsich~29~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.