muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFestival Colours of Ostrava vypukne již zítra

11.7.2007 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

 fotogalerie

Gipsy Kings

Gipsy Kings

Již zítra odpoledne propukne v zeleném srdci severomoravské metropole festival Colours of Ostrava. Čtyřdenní maratón koncertů zahájí přesně v 18.15 na hlavní scéně u Slezskoostravského hradu kapela Gipsy.cz, aby hned po ní na řadu přišla první očekávaná hvězda – mág balkánské hudby Goran Bregović a jeho dvanáctičlenný Wedding & Funeral Band. První den zakončí přední česká kapela Kryštof.

V pátek se pak rozjede i druhý festivalový areál na výstavišti Černá louka a program v klubech Templ a Marley. Celkem se do neděle 15. července představí okolo sta kapel a DJs od world music, přes rockovou hudbu, alternativu až po chrámové zpěvy v evangelickém kostele.

Hlavními taháky programu budou Gipsy Kings (14. 7.), kapela žhavých romských rytmů, charismatická rocková zpěvačka Marianne Faithfull (15. 7.), švédské hvězdy kytarové hudby Mando Diao (15. 7.), elektroničtí mágové Coldcut (13. 7.), Richard Bona z Kamerunu (13. 7.), křehké dívčí duo CocoRosie (13. 7.) či Bajofondo Tango Club míchající argentinské tango a taneční hudbu.

Kromě zmíněných nebude chybět ani skupina Salsa Celtica kombinující kubánskou salsu a keltskou hudbu, Balkan Beat Box s divokou směsí elektroniky, balkánské a izraelské hudby.
K raritám budou patřit show kubánského rappera X Alfonso a italského „Toma Waitse“, zpěváka Vinicia Capossely. Fanoušky africké hudby potěší Ba Cissoko, mistr hry na jednadvacetistrunnou harfu kora.
V Evangelickém kostele se představí královna tibetské duchovní hudby, zpěvačka Yungchen Lhamo, Djivan Gasparyan, proslulý arménský hráč na nástroj duduk, či průkopník alikvotního zpěvu David Hykes se sborem The Harmonic Choir. K zástupců reggae dubové scény na letošních Colours patří například formace Watcha Clan.


Praktické informace pro návštěvníky:

Pro rodiče s dětmi bude opět připraven dětský koutek s lanovým centrem, hlídáním a programem.
Součástí programu budou navíc workshopy, kinokavárna, sportovní hry či divadelní program.

Vedle festivalového areálu u Slezskoostravského hradu je připraveno stanové zeleni, které bude fungovat od zítřejšího do pondělního poledne. Ve spolupráci s CK Atis pořadatelé nabízejí i možnost objednat si levné ubytování pod střechou.

České dráhy připravily pro návštěvníky z celé ČR až 50% slevu na zpáteční jízdné (sleva VLAK+).
S neutrženou vstupenkou či identifikační pásce na ruce budou mít návštěvníci festivalu bezplatnou přepravu v ostravské MHD a volný vstup do vybraných ostravských objektů. Budou také posilněny vybrané noční spoje.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro za 800 Kč, na místě 890 Kč. Návštěvníci starší 65-ti let budou mít v neděli 15. července vstup na festival zdarma.

Colours of Ostrava, Ostrava – různá místa, 12. – 15. 7. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz


Fotogalerie účinkujících
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Festival-Colours-of-Ostrava-vypukne-jiz-zitra~11~cervenec~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.