muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFestival Blues Alive je tu; vystoupí Shemekia Copeland, Lucky Peterson nebo Jim Campilongo

12.11.2012 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Shemekia Copeland

foto: Carol Friedman

Už ve čtvrtek 15. listopadu bude v Šumperku zahájen 17. ročníku festivalu Blues Alive. Největší tuzemská přehlídka bluesové hudby se letos může pochlubit několika hvězdami nejen tohoto žánru – vystoupí například nejvýznamnější bluesová zpěvačka současnosti Shemekia Copeland, kytarista, varhaník, zpěvák a velký showman Lucky Peterson, kultovní kytarový virtuos Jim Campilongo nebo na společném koncertu písničkáři z dvou různých kontinentů – Eric Bibb z USA a Habib Koité z Mali.

K dalším vystupujícím bude patřit australský kytarista, písničkář a bývalý člen kapely The Bad Seeds Nicka Cavea Hugo Race, newyorské manželské duo Low Society, podobně syroví Moreland & Arbucle z USA, Mississippi Big Beat Band z Maďarska, Juicy Band z Polska, Paul Batto Jr. ze Slovinska, ale také domácí Michal Prokop s Framus Five a Vladimír Mišík s ETC.

Hlavní šumperský program doplní také satelitní koncerty po celé republice. Například už zítra se v pražském Jazz Docku představí Hugo Race a ve čtvrtek ve zlínském Kongresovém centru vystoupí Shemekia Copeland a Low Society.

Blues Alive, Šumperk – různá místa, 15. – 17. 11. 12
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Festival-Blues-Alive-je-tu-vystoupi-Shemekia-Copeland-Lucky-Peterson-nebo-Jim-Campilongo~12~listopad~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.