muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyEuropean Festival Awards rozdány, vítězství obhájil polský Open’er Festival

13.1.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Pearl Jam, Heineken Open´er Festival 2010

Pearl Jam, Heineken Open´er Festival 2010

foto: Tomasz Kamiński / Alter Art

O výsledcích hlasování v druhém ročníku European Festival Awards je rozhodnuto. Ceny byly předány včera večer v rámci festivalu Eurosonic v nizozemském Groningenu a tu v hlavní kategorii, Best Major Festival, obhájil polský Heineken Open’er.

Na největším festivalu u našich severních sousedů loni vystoupili mimo jiné Pearl Jam, Kasabian, The Dead Weather, Massive Attack, Regina Spektor nebo Fatboy Slim (reportáž zde). V tomto roce jej pak čeká jubilejní desátý ročník, jehož prvními potvrzenými headlinery jsou britští Coldplay.

Druhým polským festivalem, který si odnesl ocenění, je ještě alternativní Nowa Muzyka. Poté, co se na ní představili namátkou Autechre, Jaga Jazzist, Moderat nebo Lou Rhodes, zvítězila mezi malými festivaly. Není přitom bez zajímavosti, že během své pětileté existence stačila vystřídat několik míst včetně příhraničního Těšína/Cieszyna.

Další tři ceny zamířily do Irska. Nejlepším středně velkým festivalem byl zvolen Electric Picnic, novým festivalům kraluje Temple House Festival a cenu za nejlepší line-upe získal Oxegen. V nové kategorii nejlepších indoorových festivalů pak cenu získal německý Rolling Stone Weekender.

Tři ceny byly uděleny také účinkujícím a dvě z nich získali britští Muse, kteří zahráli také třeba na českém Rock for People. Zvoleni byli nejlepšími headlinery a jejich píseň Uprising festivalovou hymnou roku. Festivalovým objevem roku se stala Florence & The Machine.

Vedle kategorií, které jsou založeny na fanouškovském hlasování, byly vyhlášeny také čtyři zvláštní ceny, o kterých rozhodují odborné poroty. Nejoblíbenějším festivalem mezi vystupujícími byl vyhlášen německý Melt!, cenu Green'N'Clean za nejekologičtější festival získal portugalský Boom Festival, promotéry roku byly vyhlášeni organizátoři putovního festivalu Sonisphere a cenu za celoživotní přínos festivalové scéně převzal Leif Skov za dánský festival Roskilde.

Přehled výsledků:

Nejlepší velký festival: Heineken Open'er (Polsko)
Nejlepší středně velký festival: Electric Picnic (Irsko)
Nejlepší malý festival: Nowa Muzyka (Polsko)
Nejlepší nový festival: Temple House Festival (Irsko)
Nejlepší indoorový festival: Rolling Stone Weekender (Německo)
Line-up roku: Oxegen (Irsko)
Festivalová hymna roku: Muse - Uprising
Headliner roku: Muse
Festivalový objev roku: Florence & The Machine

Promotér roku: Kilimanjaro/K2 - Sonisphere
Cena za celoživotní přínos: Leif Skov - Roskilde
Nejoblíbenější festival mezi vystupujícími: Melt! (Německo)
Green'N'Clean: Boom Festival (Portugalsko)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/European-Festival-Awards-rozdany-vitezstvi-obhajil-polsky-Open-er-Festival~13~leden~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.