muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyDvojice dvojčat Rock am Ring/Rock im Park a Southside/Hurricane za dveřmi

19.5.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Rock am Ring 2008

Rock am Ring 2008

foto: rock-am-ring.com

Příští měsíc se u našich západních sousedů tradičně ponese v duchu velkých festivalů. V celkem těsném sledu za sebou proběhne nejprve o prvním červnovém víkendu dvojice festivalů Rock am Ring a Rock im Park a o dva týdny později naváží Southside a Hurricane. Každá z dvojicí, rozložených na protilehlé konce Německa, návštěvníkům nabídne během víkendu (až na pár drobných výjimek) totožnou soupisku účinkujících kapel.

Na Rock am Ring na závodním okruhu Nürgurgring u západoněmeckého Eifelu a Rock im Park ve východně ležícím Norimkerku od 5. do 7. června vystoupí kapely The Killers, Placebo, Billy Talent, Razorlight, Mando Diao, Bloc Party, The Kooks nebo zpěvák Chris Cornell, z ostřejšího ražení pak třeba Slipknot, Limp Bizkit, Korn, Marilyn Manson, Machine Head a Papa Roach. Mezi headlinery se řadí i elektroničtí The Prodigy, jinou tvář elektroniky pak předvedou Basement Jaxx. Lokálními tahouny budou Guano Apes, kteří na festivalech odehrají první comebacková vystoupení před domácím publikem, nebo dancehalloví zpěváci Peter Fox a Jan Delay.
Co se vstupenek týče, Rock am Ring je již nějaký čas vyprodán a na Rock im Park zbývá posledních necelých deset z celkových pětasedmdesáti tisíc kousků za cenu € 135.

Festivaly Southside v jihoněmeckém Neuhausenu u Tuttlingenu a Hurricane v severoněmeckém Scheesselu potom proběhnou od 20. do 22. června.
Mezi headlinery zde budou vedle nejslavnější domácí kapely Die Ärzte patřit klasici Faith No More, Nick Cave & The Bad Seeds a Pixies, následovaní kytarovými Kings of Leon a Franz Ferdinand. Lákadly budou rovněž Nine Inch Nails, Kraftwerk, Moby, popové zpěvačky Duffy, Katy Perry a Lily Allen, kapely Editors, Keane, The Mars Volta, Eagles of Death Metal a dále potom ještě gypsy-punkoví Gogol Bordello, punk-rockoví veteráni Social Distortion, metalisté Disturbed nebo písničkář Ben Harper s kapelou Relentless7.
Lístky na oba festivaly jsou vyprodány přibližně ze tří čtvrtin, šanci tedy případní zájemci stále mají. V prodeji jsou za cenu € 110.

Rock Im Park, Nürnberg (DE), 5. - 7. 6. 09
Rock Am Ring, Eifel (DE), 5. - 7. 6. 09
Southside, Neuhausen (DE), 19. – 21. 6. 09
Hurricane, Scheessel (DE), 19. – 21. 6. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Dvojice-dvojcat-Rock-am-RingRock-im-Park-a-SouthsideHurricane-za-dvermi~19~kveten~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.