muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyDvanáctý Brutal Assault se blíží

24.7.2007 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Brutal Assault 2007

Brutal Assault 2007

Dvanáctý ročník festivalu Brutal Assault se již nekompromisně blíží a proto si pojďme představit jeho letošní podobu. Aktuální vydání opět slibuje řadu lákadel pro fanoušky různorodých metalových žánrů a díky účasti mnoha špičkových kapel se řadí mezi nejvýznamnější metalové festivaly v Evropě.

Loňský ročník zaznamenal obrovskou diváckou odezvu a to byl také jeden z důvodů, proč se organizátoři rozhodli změnit místo konání akce. Volba padla na lokalitu vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře (20 severně od Hradce Králové). Areál pevnosti Josefov nabídne návštěvníkům mimo většího pohodlí a komfortu také historickou atmosféru barokní pevnosti vystavěné z podnětu císaře Josefa II.

Festivalová soupiska již nabyla svou finální podobu a jejím zřejmě největším lákadlem budou brazilští válečníci Soulfly v čele s charismatickým Maxem Cavalerou (ex-Sepultura) a další lahůdkou pak bude účast blackmetalové legendy Satyricon, která stála u zrodu norského „černého kovu“ a po patnácti letech existence si neustále uchovává pozici lídrů této scény.
Pokud se zaobíráme hudební škatulkou „melodický death metal“, pak stěží nalezneme významnějšího představitele než Dark Tranquillity.
NY hardcore = Madball. Tato rovnice platí již dvacet let a proto je nám ctí přivítat na letošním ročníku právě tuto legendu světové HC scény. Jestliže loňské vystoupení jejich krajanů Sick of It All patřilo k ozdobám celého festivalu a dokázalo rozpoutat mezi přihlížejícími fanoušky doslova davové šílenství, tak od představení Madball se očekává minimálně vyrovnání tohoto výkonu.

Mezi očekávané formace patří i deathmetaloví Vader a Malevolent Creation, industriální Pain, kontroverní blackmetalisté Gorgoroth, doommetaloví melancholici Katatonia, američtí brutal/deathmetaloví Suffocation nebo jejich žánrově spříznění kolegové Dying Fetus.
Opomenout pak nesmíme ani emotivní metalové novátory Cynic, metalcoreové představitele All That Remains, norské pekelníky Enslaved nebo odkaz na legendární Emperor v podobě kapely Zyklon.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 800 Kč, na místě potom bude cena činit rovnou tisicívku.

Brutal Assault, Jaroměř – pevnost Josefov, 9. – 11. 8. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Dvanacty-Brutal-Assault-se-blizi~24~cervenec~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.