muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyDoly Ferropolis opět ožijí festivaly Melt! a Splash!, přijedou Massive Attack i Raekwon

19.2.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Massive Attack

Massive Attack

Areál bývalých dolů Ferropolis v Německu je už po několik let domovem meccy alterantivní hudby, festivalu Melt!, a od loňska i festivalu Splash!, kde hraje prim hip-hop, reggae a elektronická hudba. Kromě lokality a vykřičníků v názvech navíc obě akce spojuje i to, že v tomto týdnu ohlásily první účinkující pro své letošní ročníky.

Prvními z headlinerů letošního ročníku Melt! Festivalu, který proběhne od od 16. do 18. července, jsou trip-hopeři Massive Attack. Svá jména si za roky působení vydobili a na Meltu nebudou chybět také DJ Shadow nebo Four Tet, naopak objevy poslední doby zastoupí dream-popoví The XX nebo The Very Best se svou fúzi world music, elektorniky a hip-hopu.
Dále se představí math-rockeři Foals, indie-folkaři Get Well Soon, indie-popoví Two Door Cinema Club, Clues, An Horse, zahrají i kapely The Wombats, Blood Red Shoes, avantgardně-metaloví Japonci Boris, dance-punkoví WhoMadeWho z Dánska nebo newyorské electrofunkové duo Chromeo.
Z elektronické hudby, která má na Meltu tradičně silné zastoupení, zmiňme alespoň dvojice Modeselektor, Booka Shade nebo Crookers a DJská jména Pantha du Prince, Ricardo Villalobos, Sascha Funke, Carl Craig nebo Olivier Koletzki.

Splash! bude ve Ferropolis následovat hned týden na to, tedy mezi 23. a 25. červencem. Mezi lákadla bude patřit mimo jiné z formace Wu-Tang Clan známý rapper Raekwon nebo německý reggae zpěvák Gentleman.
Z hip-hopu je navrch potvrzen i americký rapper Tech N9ne, Brother Ali, veterán Masta Ace, londýnská trojice Foreign Beggars, mladý americký rapper Fashawn nebo domácí sestava Blumentopf.
Vystoupí i německý reggae/hiphopový zpěvák a rapper jamajského původu D-Flame, jamajský reggae zpěvák Mr. Vegas, německá dancehallová dvojice Mono & Nikitaman, ale taky americký soulový zpěvák Mayer Hawthorne nebo R’n’B-soulová zpěvačka Jaqee z Ugandy.

Aktuální cena vstupenek je v případě Meltu € 94 a v případě Splashe € 96,50; informace o předprodeji najdete na stránkách jednotlivých festivalů.

Melt!, Gräfenhainichen (DE) – Ferropolis, 16. – 18. 7. 10
Splash!, Gräfenhainichen (DE) – Ferropolis, 23. – 25. 7. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Doly-Ferropolis-opet-oziji-festivaly-Melt-a-Splash-prijedou-Massive-Attack-i-Raekwon~19~unor~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.