muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyDo letošního Berlin Festivalu zbývá měsíc; zahrají i Public Enemy, Beirut, James Blake nebo LFO

9.8.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Public Enemy

Public Enemy

Přesně za měsíc vypukne v německé metropoli další ročník Berlin Festivalu. Přípravy jsou v plném proudu, venku jsou informace o chystaných změnách, které festival prodělá po loňském nevydařeném konci, a pomalu se rýsuje i finální line-up.

Mezi headlinery se po bok Suede, Primal Scream a Mogwai zařadili dech-folkoví Beirut nebo domácí hip-hopová legenda Beginner. Program se ale rozšířil také o celou řadu dalších: zahrají techno pionýři LFO, dubstepový písničkář James Blake, elektronický projekt Boys Noize, dance-punkeři The Rapture, psychadeličtí rockeři The Black Angels, indie-folkaři Dry the River či The Waters - nový boční projekt  Vana Pierszalowskiho z folk-rockových Port O'Brien.

Tak jako ti všichni jmenovaní, zahrají 9. a 10. září na letišti Tempelhof rovněž Clap Your Hands Say Yeah, Santigold, CSS, Austra,  The Bloody Beetroots Death Crew 77, The Naked And Famous nebo - jak jsme již dříve psali - Battles, The Drums, dEUS nebo Wire.

Po loňské zkušenosti s nedostatečnou kapacitou kryté scény bude letos hlavní program na letišti Tempelhof končit úderem půlnoci. Poté se dění přesune do Areny Berlin, kde bude pokračovat až do rána. Mezi headlinery noční části akce budou třeba vlivní američtí hip-hopeři Public Enemy, Mr. Oizo, Boy George v DJském setu s Marcem Vedo či DJský set Andyho Butlera z Hercules & Love Affair, jenž se přes den s celou kapelou předvede i na Tempelhofu.

Také tentokrát bude Berlin Festival provázán s akcí Berlin Music Week, která potrvá od 7. do 11. září a ve zhruba čtyřech desítkách klubů představí formou showcase celou plejádu nadějných kapel a umělců z celého světa. Držitelé vstupenek na festival na ni budou mít vstup zdarma.

Lístky je možné zakoupit za cenu € 89 (+ popl.), informace o možnostech předprodeje naleznete na stránkách festivalu.

Berlin festival, Berlin (DE) - letiště Templehof, 9. - 10. 9. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Do-letosniho-Berlin-Festivalu-zbyva-mesic-zahraji-i-Public-Enemy-Beirut-James-Blake-nebo-LFO~09~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.