muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyDo Čech přijíždí Laurence Juber, bývalý spoluhráč Paula McCartneyho

9.11.2015 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Laurence Juber

Festival akustických kytar Kytara napříč žánry se přehoupl do své listopadové části, které bude vévodit vynikající kytarista a bývalý spoluhráč Paula McCartneyho z Wings Laurence Juber. Talentovaný britský muzikant, který dlouhodobě žije v Kalifornii, vystoupí v úterý 10. listopadu v pražském Paláci Akropolis ve společnosti dua Barek&Ghali a zpěvačky Martiny Míkové. Dále se držitel několika Grammy v rámci festivalu představí ve Varnsdorfu, Chýni a Pardubicích, kde bude předsedou poroty Kytarové soutěže SAI.

První Grammy v kategorii nejlepší rocková instrumentálka dostal Laurence Juber za skladbu Rockestra Theme z alba Wings Back to the Egg z roku 1979. Druhou obdržel v roce 2002 za nejlepší popovou instrumentální skladbu pro své zpracování známé filmové melodie The Pink Panther Theme z alba Henry Mancini: Pink Guitar.  Jeho umění obohacuje nahrávky takových hvězd, jako jsou bardi country Dan Hick či Barry Manillow nebo soulový Seal. Juberova hudba zní v několika populárních počítačových hrách, řadě filmů, televizních programů i reklam. Do České republiky přiváží své nové album Fingerboard Road.

Laurence Juber je světově známý britský kytarista, virtuos a skladatel narozený roku 1952 v jižní části Londýna. LJ, jak mu také věrní fanoušci zkráceně říkají, hraje na akustickou kytaru především v rytmech folku, jazzu a popu. Již ve 13 letech si dokázal vydělávat hrou na kytaru a v 15 letech začal studovat klasickou kytaru na univerzitě v Londýně.

Po několika letech dostal velikou příležitost a stal se vedoucím kytaristou kapely Wings Paula McCartneyho, se kterou získal svou první cenu Grammy. Po rozpadu Wings v roce 1981 se přestěhoval do Kalifornie, kde začal kariéru sólového kytaristy. Za svůj život zatím vydal přes 20 sólových alb, na nichž stejně skvěle pracuje s převzatými motivy jako s tématy vlastních skladeb.

Již potřetí je součástí festivalu také soutěž, určená pro hráče na akustickou kytaru ve všech hudebních žánrech kromě klasické hudby. Kytarová soutěž SAI - Kytara napříč žánry se letos poprvé otevře i zahraničním účastníkům.

Laurence Juber v ČR:

10/11 Laurence Juber (USA), Barek and Ghali, Martina Míková - zpěv
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3
Vstupné – 250,- Kč, studenti, senioři – 100,- Kč

11/11 Laurence Juber
Lidová zahrada, Karlova 702, Varnsdorf

12/11 Laurence Juber
Pardubice – Kytarová soutěž SAI III. ročník
odpoledne semifinále, Konzervatoř Pardubice,
Koncert + finále soutěže – večer 19.30 Zámek Pardubice
Vstupné – 190,- Kč, studenti senioři – 100,- Kč

13/11 Laurence Juber  
zasedací síň OÚ, Hlavní 200, Chýně
vstupné – 190,- Kč, studenti, senioři – 100,- Kč

KYTARA NAPŘÍČ ŽÁNRY
18. ročník mezinárodního festivalu akustické kytary (9.10. - 24. 11. 2015)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Do-Cech-prijizdi-Laurence-Juber-byvaly-spoluhrac-Paula-McCartneyho~09~listopad~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.