muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

festivalyDamien Rice, Keane, Manic Street Preachers a spousta objevů na Positivus Festivalu

10.5.2012 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Positivus Festival 2012

Něco málo přes dva měsíce zbývá do startu letošního Positivus Festivalu, příjemné akce konající se v Baltským mořem omývaném areálu v lotyšské Salacgrīvě, kde se i tentokrát sejdou jak populární a léty prověřená jména, tak i celá plejáda čerstvých hudebních nadějí.

Mezi hlavními tahouny najdeme irského písničkáře Damiena Rice nebo britské kapely Keane a Manic Street Preachers. Tak jako ony, kytarovou krev v sobě mají rovněž The Vaccines, Wild Beasts a svým způsobem i již dříve oznámení Friendly Fires.


Na Positivusu zkrátka nepřijde ani ten, kdo chce objevovat. Jako obvykle totiž bude silná i fronta vycházejících objevů. Dosud byla složena z dubstepového projektu SBTRKT, indie-popařů Givers, folk-popařů Cashier No. 9, electro-postpunkerů Vondelpark či písničkářů Jamie N Commons a Lucy Rose, teď ji navíc posiluje ještě švédské ambient-popové duo Niki & The Dove, francouzské electro-rockové duo Housse da Racket a bláznivý britský rock’n’rollový písničkář King Charles.

VIDEO: Positivus Festival


Spoustu zajímavého však slibuje i čím dál tím agilnější pobaltská scéna. Z Estonska se vedle již anoncovaných indie-folkařů Ewert and the Two Dragons přijedou představit electro-rockeři Mimicry, blues-popaři Sibyl Vane či synthi-popový projekt Zebra Island, z Litvy electro-akustický písničkář Markas Palubenka a domácí barvy budou hájit populární Instrumenti (recenze loňského debutu Tru zde), folk-metalisté Skyforger, písničkářka Alise Joste, electro-rockeři Eskimo či indie-rockeři The Sound Poets.

Vstupenky stojí 33 LVL (cca 47 Eur/1200 Kč) bez kempingu, případně 36,50 LVL (cca 52 Eur/1300 Kč) s kempingem. Informace o možnostech předprodeje naleznete na stránkách festivalu.

Positivus Festivāl, Salacgrīva (LV), 20. – 21. 7. 12
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Damien-Rice-Keane-Manic-Street-Preachers-a-spousta-objevu-na-Positivus-Festivalu~10~kveten~2012/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.