muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyDJ Skream, Bonobo i Apparat na letošním Wilsonic festivalu

16.5.2008 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Bonobo

Bonobo

Tyršovo nábřeží v Bratislavě se 6.a 7. června stane dějištěm dalšího ročníku festivalu Wilsonic, který spojuje svět koncertů s atmosférou klubů a tanečních party a prezentuje aktuální trendy z oblasti advanced, urban & electronic music.

Mezi hlavní lákadla festivalu se zařadí britský DJ Skream, který platí za jednoho z najtalentovanejších dubstepových producentů, v koncertních setech s živými kapelami se představí Simon Green alias Bonobo i německý Apparat, tradičně nebude chybět ani francouzské duo Nôze, tentokrát podpořené zpěvačkou Dani Siciliano, svoji loňskou neúčast nahradí DJ Clark a představí se i jeho kolega z Warp Records - Američan Steven Ellison alias Flying Lotus.

Podstatná část vystupujících pak pochází tradičně ze střední anebo východní Evropy. “Festival tím nejenže dokazuje, že tato hudba je konkurenceschopná té západní, dokazuje tím hlavně to, že v dobré hudbě nejsou hrace,” říkají organizátoři Wilsonicu.
Díky spolupráci s festivalem Springeight bude mít silné zastoupení rakouská scéna, ať už půjde o kombinaci kytar a elektroniky v podání Christiana Fennesze, electro-pop B. Fleischmanna nebo nu-jazz Toma Wielanda.
Představí se rovněž gruzínská electro-rocková šestice Green Room, bulharský beatboxer Skiller a jeho elektro-akustičtí krajané Auditory Ossicles, Maďar Chris Plastic, polská Djka a zpěvačka Kasia Nowicka aka Novika nebo litevské dubové duo Dublicate.

Domácí scénu potom zastoupí mimo jiné mladý IDM producent Isobutane, breakcorista Batcha de Mental, rapper Vec, projekt Modré hory, tu českou potom namátkou Midi Lidi nebo Indy & Wich.

Elektronické vstupenky jsou k mání na webových stránkách festivalu, na Slovensku pak existuje ještě jejich zakoupení v sítích Ticektportal a Eventim.

Wilsonic festival, Bratislava – Tyršovo nábřeží, 6. – 7. 6. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/DJs-Skream-Bonobo-i-Apparat-na-letosnim-Wilsonic-festivalu~16~kveten~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.