muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyColours of Ostrava: Grinderman, Youssou N'Dour, Swans i The Horrors

1.3.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny
Festival Colours of Ostrava na dnešní tiskové konferenci odtajnil hlavní hvězdy svého jubilejního desátého ročníku, který se odehraje od 14. do 17. července. Kdo tedy doplňuje už dříve anoncovaná jména jako Brendan Perry, Apollo 440, Blackfield, Andreya Triana nebo Boban i Marko Markovic Orkestar s Fanfare Ciocarlia?

Ve srovnání s předchozími ročníky letos dostanou širší prostor zavedená jména alternativního rocku. Jedním z takových bude Grinderman, projekt Nicka Cavea a jeho spoluhráčů z The Bad Seeds. Půl roku poté, co se v rámci comebackového turné představili poprvé v České republice, se k nám vrátí také američtí Swans.

Návrat chystají i američí glam-rockeři Semi Precious Weapon, kteří na podzim předskakovali na koncertě Lady Gaga. Dále se představí britská kytarovka The Horrors, belgičtí chamber-rockeři Aranis, z jiného soudku pak třeba americká písničkářka Joan as Police Woman, britští jazz-rapoví The Herbaliser nebo kosmopolitní electro-popová kapela N.O.H.A.

Stručný abecední výběr z české scény

Čankišou, Divokej Bill, Fiha, Garage, Houpací koně, Jiří Schmitzer, Luno, Monkey Business, Navigators, Nightwork, Oldřich Janota, Prago Union, Priessnitz, Republic of Two, Sto zvířat, Tata Bojs, Tatroska, The Plastic People of the Universe, Tleskač, Traband, Už jsme doma, Vladimír Mišík & ETC, Vltava a další.

Protože kořeny Colours of Ostrava jsou spjaty především s world music, nebudou její zástupci chybět ani v programu letošního ročníku. Největší hvězdou žánru nejen za letošek, ale zřejmě i za celou historii festivalu, bude respektovaný senegalský zpěvák Youssou N' Dour.

Kromě něj do moravskoslezské metropole přijede „balkánská dechovka z Belgie“ L'Orchestra International du Vetex, německý hráč na rozmanité exotické nástroje Stephan Micus, americký průkopník alikvótního zpěvu David Hykes, projekt Desert Slide představující spojení slide kytary a romské hudby nebo celá řada kapel, která propojuje světy tradiční world music a moderní hudby. Z takových jmenujme brazilskou bossa nova písničkářku Luísu Maitu, bosenskou ethno-dubovou formaci Dubioza Kolektiv nebo projekty Bomba Estér, SMOD a Moana and the Tribe, které koketují s rapem.

Vstupenky, jichž se mimochodem do této chvíle podle pořadatelů prodalo okolo devíti z celkových cca sedmadvaceti tisíc, jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro a jejich aktuální cena činí 1590 Kč. Po vyprodání osmitisícové série se potom zvýší na 1890 Kč

Colours of Ostrava, Ostrava – různá místa, 14. – 17. 7. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Colours-of-Ostrava-Grinderman-Youssou-N-Dour-Swans-i-The-Horrors~01~brezen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.