muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyBelgie, Nizozemí a Dánsko - Malé země, velké festivaly

7.3.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Oasis

Oasis

Belgie, Nizozemí a Dánsko sice patří mezi menší země, ovšem po desetiletí si drží tradici velkých hudebních festivalů. Pokud se rozhodnete pro výlet za hudebními zážitky, pak se budete moci setkat mimo jiné s Brucem Springsteenem, Depeche Mode, Oasis, Coldplay, The Killers a mnohými dalšími.

Hned na přelomu května a června se v nizozemském Landgraafu uskuteční Pinkpop, podle Guinessovy knihy rekordů nejstarší rok co rok se konající festival světa. Letošní jubilejní čtyřicátý ročník během tří dnů přivítá Bruce Springteena s jeho kapelou E Street Band, také Depeche Mode, The Killers, Placebo, Franz Ferdinand, Snow Patrol, Keane, Chrise Cornella, Pendulum, zpěvačky Amy MacDonald, Katy Perry a Anouk nebo držitele Mercury Prize a Brit Awards za nejlepší britské album loňského roku Elbow.

Další velké festivaly proběhnou začátkem července. Čtyři dny bude trvat pětatřicátý ročník festivalu Rock Werchter v belgickém Werchteru i devětatřicátý ročník známého festivalu Roskilde ve stejnojmenném dánském městě. Oba festivaly do této chvíle stačily jako headlinery ohlásit britské kapely Oasis a Coldplay, dále se ale jejich dramaturgické cesty prozatím – a celkem překvapivě – liší.
Na programu Rock Werchteru jsou potvrzeni Nick Cave, Metallica, The Prodigy, Kings of Leon, The Streets, Limp Bizkit, Bloc Party, Emilíana Torrini, Jason Mraz a stejně jako na Pinkpopu opět The Killers, Placebo, Elbow, Amy MacDonald, Franz Ferdinand a Katy Perry.
Roskilde je oproti tomu co do mainstreamových hvězd prozatím střídmější. Ohlásil ovšem například malijské hvězdy world music Amadou et Mariam, kytaristku Marnie Stern, kapely The Mars Volta, Slipknot, Fleet Foxes nebo švédskou zpěvačku Karin Dreijer Andersson z The Knife se sólovým projektem Fever Ray.

Zmínku si zaslouží i A Campingflight to Lowlands Paradise, chcete-li zkráceně Lowlands, chystaný do nizozemského Biddinghuizenu na druhou polovinu srpna. Jména hlavních headlinerů jsou očekávána po skončení Pinkpopu, pořádaného totožnou agenturou, nicméně již teď jsou avizována vystoupení Basement Jaxx, Arctic Monkeys, Enter Shikari nebo Bon Iver.

Informace o možnostech předprodeje vstupenek naleznete na webových stránkách jednotlivých festivalů.

Pinkpop, Landgraaf (NL), 30. 5. - 1. 6. 09
Rock Werchter, Werchter (BE), 2. - 5. 7. 09
Roskilde, Roskilde (DK), 2. - 5. 7. 09
Lowlands, Biddinghuizen (NL), 21. - 23. 8. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Belgie-Nizozemi-a-Dansko-Male-zeme-velke-festivaly~07~brezen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.