muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníBubeník Aleš Zimolka tragicky zahynul

28.5.2012 | Autor: Petr Korál | sekce: echo

Aleš Zimolka

foto: asonance.cz

V sobotu 26. května nečekaně dohasla svíce života Aleše Zimolky, jednoho z nejrespektovanějších nejen rockových bubeníků v tomhle státě. Jen málokdo věděl, že Aleš, který v dubnu oslavil 49. narozeniny, se kromě své celoživotní lásky, tedy muzice, ve volném čase věnuje i automobilovému sportu. Což se mu nakonec stalo osudným. Posádka Petr Pelech – Aleš Zimolka, která spolu závodila šest let, na jedné z rychlostních zkoušek Rallye Český Krumlov vylétla z trati, vážně havarovala a Zimolka ještě ten samý den podlehl v nemocnici následkům vnitřních zranění. Mimochodem i Petr Pelech má co do čínění s hudbou: před lety býval členem populární skupiny ZOO, kde se ostatně se svým budoucím navigátorem seznámil...

Aleš Zimolka pocházel z Jihlavy. První kapela, v níž hrál, se jmenovala Calypso. Později prošel celou řadou souborů zejména rockového zaměření, nicméně vzhledem ke své všestrannosti a hodně výjimečnému hudebnímu cítění přičichl třeba i k moderně pojatému country nebo keltské muzice. Z jeho dřívějších působišť připomeňme vedle už jmenované skupiny ZOO třeba formace Markýz John, Little Big Company, Netto, Skyland, Dick O’Brass a další. Do poslední chvíle byl členem kapel Merlin, Asonance, Empire a Baba Jaga. Muzikanti ho znali také díky jeho působení v pražské prodejně Music City, kde všem zájemcům o bicí nástroje a věci související vždy ochotně a rád zasvěceně poradil.

S Alešem Zimolkou odešel nejen vynikající hudebník, ale také všeobecně oblíbený pohodový člověk, který snad ani neměl nepřátel. Do hudebního nebe se odebral předčasně, ale věřím, že tam zaujme stejně důstojné místo, jaké měl už ve svém pozemském bytí. V srdcích všech svých bývalých muzikantských kolegů zůstane navždy.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/echo/Bubenik-Ales-Zimolka-tragicky-zahynul~28~kveten~2012/

Komentáře

celkový počet: 1

drummer  Kondoleční kniha

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.