muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Disonant

big beat / rock / hard rock, Brno (Jihomoravský kraj)
URL:
web: facebook instagram youtube bandzone
 

sestava
Ondřej Kejval - kytara, zpěv
Martin Grünwald - bicí
Vojtěch Pavlík - kytara, synth, zpěv
Joey Sedlák - baskytara, zpěv

biografie
Kapela Disonant byla založena v létě 2018, přičemž její první písničky vznikaly už od února 2018 po té, co byla rozpuštěna revivalová kapela Red Splinter (Pink Floyd, Led Zeppelin, GnR, ZZ top,..), ve které hráli dva členové kapely Disonant - Ondra Kejval a Martin Grünwald. V provizorním tříčlenném složení kapela Disonant odehrála v červnu 2018 první koncert. Po tomto koncertu se ke kapele připojil Joey Sedlák (baskytara) a následně Vojta Pavlík (kytara). Až do roku 2018 byla kapela zavřená ve zkušebně a od ledna 2019 aktivně hraje koncerty. Kariéra byla zahájena soutěží kapel Band Pong v brněnském Metro music baru, ve které kapela Disonant zvítězila. Kapela často koncertuje v brněnských hudebních klubech, mezi dosud největší vystoupení patří Studentský Majáles Brno 2021 před kapelou Wohnout.

V prosinci 2019 kapela vydala debutní singl "Sled Událostí" včetně videoklipu. Následně v srpnu 2020 bylo vydáno EP o pěti písních s názvem "Loutky Zla". K úvodní písni EP "Párty" byl mimo jiné vydán videoklip. V létě 2022 byl vydán singl s videoklipem „Hymna Krach Extáze“, který kapela považuje za jistý mezník ve své tvorbě, kdy se odklání od staře znějícího rocku k modernějším stylům.

Současné složení: Ondřej Kejval, Martin Grünwald, Vojtěch Pavlík, Josef Sedlák

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.