muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Disneyband (DDB)

folk / písničkář / indie rock, Liberec (Liberecký kraj)
URL:
web: facebook youtube bandzone
 

sestava
Anička Drábková - zpěv, kytara, příčná flétna, klavír, rytmika
Marek Štulír – baskytara, rytmika
Martin Kadlec - kytara, zpěv

biografie
Disneyband (DDB)

Jsme:
Anička Olejníková (dříve Drábková): zpěv, kytara, příčná flétna, klavír, rytmika, melodika
Martin Kadlec: kytara, zpěv
Marek Štulír: baskytara, zpěv

Host:
Tomáš Piala: bicí, zpěv

Disneyband není tradiční folkovou kapelou. Svým žánrovým rozkročením často motá hlavy nejen pořadatelům festivalů, dramaturgům a hudebním kritikům, ale možná i samotným fanouškům. Ovšem právě to je zároveň i jejich největší devizou! Jejich koncerty stejně jako nahrávky nenudí. Jsou dynamické, plné překvapení a emocí. Vemlouvavé texty, hledání nových hudebních postupů i odvaha experimentovat, to je směr, kterým Disneyband vyšlapává svou vlastní hudební cestu. Nejspíš to není zábava pro široké masy, ale fanoušci chycení Disneybandem jsou často těmi skalními, kterým se tvorba této kapely neomrzí po celý život.

Živočišnost a intimita
Repertoir kapely se opírá až na výjimky o písně Martina Kadlece, kde důraz je kladen především na zvukomalebnost a obsah Martinových textů.(toho si nejčastěji všímají nejen vnímaví posluchači, ale i odborná kritika – (http://www.folkcountry.cz/recenze/recenze-disneyband06.htm). Díky schopnosti uchopit zdánlivě banální téma a dohnat jej až na samou hranici fatality či absurdna, činí písně lehce vyhrocenými. Pocit jakési rozpolcenosti podporují i neotřelá, místy syrová, aranžmá a interpretace založena na "feelingu", vnitřním náboji a dynamice. Oproti právě napsanému má ale Disneyband i druhou tvář. Mnohem klidnější
a pokornou. Niterné zpovědi a intimní odhalení působí ve folkových i klasických aranžích jako zhudebněná poezie. (a nejste daleko od pravdy)

Na hraně žánrů
Hudebně je Disneyband rozkročen opravdu široce. Nikdy nebyl tradičním folkovým duem či kapelou a kritici si často pomáhali přídavnými jmény jako „progresivní, nadžánrový či crossoverový“. Byť na koncertech zaznívají například rytmy samby nebo ska, ozývají se nálady popových a folkových balad, ale i rockové rify a punková rozjívenost, kapela se bez skrupulí stále hlásí k folku či folkrocku. Nicméně kapela už našla svůj nezaměnitelný zvuk a překvapuje aranžérskou hravostí. Díky Aničce Olejníkové (Drábkové) je zvuk Disneybandu bohatší také o příčnou flétnu. Nově oživují repertoár kapely také písně zahraničních interpretů opatřené českými texty Martina Kadlece. (Noir Desir, Jason Mraz)

Trocha divadelna
Široký výrazový rejstřík obou hlavních interpretů v posluchačích může evokovat až jakýsi divadelní přesah. Hudba plná emocí, které vyplouvají na povrch - právě tam se Martin Kadlec i Anička Olejníková ukazují jako velmi osobití zpěváci, ne-li i herci. A není se čemu divit. Martin Kadlec už více jak 20 let působí v libereckém Krátkém a úderném divadle, Anička Olejníková je pak posluchačkou pražské DAMU v oboru autorské tvorby.


Ukázky z tvorby k poslechu buď na http://bandzone.cz/disneyband a nebo http://www.deezer.com/en/music/playlist/78776751.

Historie kapely

První koncerty přišly už roku 2000. Přestože se původně (už podle názvu) mělo jednat o kapelu, Disneyband hraje první tři roky pouze jako duo. Martin Kadlec a Věrka Soukupová si ve dvojici docela vystačili a také zaujali. V roce 2003 tak vychází u renomované společnosti Indies record první album Disneybandu Opilí potměchutí. V tomto roce začínají s duem vystupovat jako stálí hosté další muzikanti. Především Michal Kadlec s elektrickou kytarou a baskytarista Marek Štulír. Další album na sebe nenechá dlouho čekat. Touha city znovu pod hlavičkou Indies records je na světě v roce 2006 a kromě Martina Kadlece a Věrky Soukupové se na něm spolupodílí Michal Kadlec v roli hudebního režiséra a jako hosté pak Marek Štulír, Jan Noha, Marek Ottl, nebo Marcelka Ottlová.
V tomtéž roce z Disneybandu odchází zpěvačka Věrka Soukupová a na podiích se skupina znovu objeví až v polovině roku 2007 v čele s novou zpěvačkou Kateřinou Petráňovou. Talentovaná jablonecká zpěvačka, známá i z televizní soutěže Hlas, ale v Disneybandu setrvala jen 15 měsíců. Další 3 roky pak s Disneybandem vystupuje Tereza Kárníková.
V polovině roku 2012 nahradila studijně a pracovně velmi vytíženou Terezu na postu zpěvačky přes svůj věk už dostatečně muzikantsky ostřílená Anička Drábková. Frontwomanka skupiny Kapitola22 a kontrabasistka jabloneckých Berušek se v Disneybandu rychle zabydlela. Díky ní se
v hudbě Disneybandu nově ozývá také přičná flétna, ale především se vrací ona „dobrá chemie“, kterou Disneyband okouzloval ve svých počátcích. Právě tady začíná znovuobrození kapely.

Nabíráme nový dech a hraní si užíváme :-)

Dlouholeté spojení stálého hosta baskytaristy Marka Štulíra a Disneybandu se ještě více utvrdilo v roce 2013, kdy se z Markova osmiletého hostování stalo konečně členství. V této sestavě také v květnu 2014 zahráli v pořadu TV Noe – Cvrlikání - http://www.tvnoe.cz/video/1374. A po sedmi letech se Disneyband podíval také do studia rádia Proglas, do pořadu Jak se Vám líbí - mms://audio.proglas.cz/audioarchiv/stream/audio_44433.wma.
Během let 2014 – 2017 Disneyband zahrál nejen doma na severu, ale i v Praze, v Děčíně, v Pardubicích, v Plzni, v Jindřichově Hradci, v Hradci nad Moravicí, v Kališti, v Táboře, ve Vsetíně a také na Portě v Ústín nad Labem a v Řevnicích. Tady v roce 2016 získal Disneyband cenu za třetí místo v kategorii Interpretační Porta a 2. příčku v Portě autorské za píseň Takové nici přijdou.
V roce 2017 na pozvání Českého rozhlasu Olomouc natáčí kapela živé vystoupení v rámci pořadu NAŽIVO, které je i na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=8oX7VdzLD4s&t=286s.

Na jaře téhož roku Disneyband oznamuje přípravy na natáčení nového CD. Album s názvem „Zprávy z jiné reality“ by mělo spatřit světlo světa na podzim 2017.

Diskografie:
Opilí potměchutí – Indies Records 2003
Touha City – Indies Records 2006
Zprávy z jiné reality – Indies Records 2017 (plánované album)

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 6       celkem hodnoceno: 3x
galerie

DDB 2017

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.