přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

JÍLKOVÁ Gabriela

Cimbál (zim)
Hukvaldy (Moravskoslezský kraj)
URL:
web: oficiální stránky
 

specifikace rubriky
cimbál

biografie
Na cimbál hraje od svých pěti let. Od roku 2009 studuje hru na cimbál na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě. Má za sebou velké množství vystoupení a soutěží, několikrát natáčela pro Českou televizi v Praze, Ostravě i Brně, pro Český rozhlas, doprovázela valašskou královnu – zpěvačku lidových písní Jarmilu Šulákovou, tak jako i populární zpěvačky Naďu Urbánkovou či Dagmar Patrasovou.

Je držitelkou Zlatého oříšku 2006, který jí byl udělen v celostátním finále pořádaným Českou televizí Brno. Od roku 2003 se pravidelně zúčastňovala celostátních soutěží ZUŠ, kde se pokaždé probojovala až do závěrečného finále. Z této soutěže, která probíhá jednou za tři roky, má dvě 1. místa v sólové hře na cimbál a dvě 1. místa v komorní hře na dva cimbály, několik zvláštních uznání poroty (za vynikající hru na cimbál, za přirozené využití cimbálu v cimbálové muzice,...). V roce 2009 se stala absolutním vítězem celé této soutěže.

Pravidelně se zúčastňuje mezinárodní soutěže ve hře na cimbál – Mezinárodního festivalu cimbálu ve Valašském Meziříčí. Na této soutěži získala 1. místo v sólové hře na cimbál a 1. místo v komorní hře na dva cimbály. Nabídku na svůj první samostatný koncert dostala v roce 2006. Tento koncert s názvem Cimbálové pramínky se uskutečnil v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy.

Vystupuje sólově nebo s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Cimbalistka Gabriela Jílková


Komentáře

celkový počet: 2

Eliška  cimbalista
Radúz  cimbál

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.