muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tiráž
 
editorial

ostatníčasopis mGuide 2009/12

2.12.2009 | Autor: Ivan Ivanov | sekce: časopis - mGuide
Milí čtenáři,

v okamžiku, kdy píšu tyto řádky, je těsně po uzávěrce. Naposledy pročítám recenze nových desek, kterých vánoční trh přinesl opět možná až přespříliš, píšu si do diáře koncerty svých oblíbenců Dave Matthews Band ve Vídni a v Berlíně a přemýšlím o výročí pádu komunismu. Je tomu opravdu dvacet let a všechno, co se kolem nás děje, a svobodu, které si užíváme, bereme s naprostou samozřejmosti.

Mladší ročníky možná nikdy úplně nepochopí, co je na tom, že si v obchodě můžeme koupit jakoukoliv desku anebo vyrazit do ciziny jakýmkoliv směrem za kýmkoliv, a budou si klepat na čelo, jaké že to píšu banality a nesmysly. Jenomže žít ve svobodě není tak úplná samozřejmost, a proto bychom si datum 17. 11. a s ním spojená výročí měli připomínat opravdu s pocitem výjimečnosti. Vím, že v okamžiku, kdy tyto řádky budete číst, budete nejspíš pohlceni myšlenkami na blížící se Vánoce a s nimi spojenými starostmi a zbytečnostmi. Ale Vánoce s příslušnými prožitky by byly relativně stejné za jakéhokoliv režimu. To, co je spojeno se sedmnáctým listopadem 1989, nikoliv.

Hezké svátky.

Ivan Ivanov

vyšlo: 1.12.2009

Psáno pro: časopis mGuide 2009/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/casopis-mguide/casopis-mGuide-200912~02~prosinec~2009/
 
obsah čísla
- Robbie Williams - Zabiják špatných zpráv?
- -123 min. - Hudba je dar, se kterým se nesmí šmelit
- Kiss - Zpátky ke kořenům
- Krucipüsk - Keců už bylo dost
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.