muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tiráž
 
editorial

ostatníčasopis mGuide 2009/08

5.8.2009 | Autor: Ivan Ivanov | sekce: časopis - mGuide
Milí čtenáři,

tyto řádky budete nejspíš číst na dovolené a chce se mi věřit, že náš časopis vám ji ještě zpříjemní. Stejně tak jako poslech nových desek Mobyho, Wilco, Reginy Spektor či Prohrála v kartách, o kterých si přečtete i články. S Varhanem Orchestrovičem Bauerem jsme se bavili na téma hudba na pomezí žánrů a domnívám se, že jeho výběr deseti desek dopadnul velmi zajímavě. Přemýšlím, co převratného se ve světě hudby v poslední době odehrálo a krom velmi zdařilého festivalu Rock for People mě napadá, že to bylo úmrtí Michaela Jacksona. Ale ruku na srdce, nebyl Jackson hudebně po smrtí již po vydání alba Bad (1987), podobně jako Elvis po návratu z vojny? A zůstal by těm pánům titul král toho či onoho, kdyby je nepotkala předčasná smrt a nespustila se mediální mašinérie, která v podstatě pro další generace dokázala tato jména náležitě glorifikovat?

Již jsem ve velké či malé Lucerně viděl jména jako Chuck Berry, Jerry Lee Lewis či Bo Dyddley, kteří neměli to „štestí“ stát se mega legendami podle hesla: největší rocková hvězda je mrtvá hvězda. A podle toho, jak se kariéra Michaela Jacksona vyvíjela posledních dvacet let, si myslím, že za nějakou dobu bychom si na něj ten lístek do Lucerny mohli taky jednou kupovat. Naštěstí ne, Pán Bůh si vzal k sobě utrápeného a zároveň výtečného zpěváka a tanečníka, který i dobře skládal a tím pádem mu dopřál nesmrtelnost.

Ivan Ivanov

vyšlo: 1.8.2009

Psáno pro: časopis mGuide 2009/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/casopis-mguide/casopis-mGuide-200908~05~srpen~2009/
 
obsah čísla
- Moby
- Regina Spektor
- Wilco
- Prohrála v kartách
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.